برخی نفهم های داخل دفاع از کشور را به خشونت تشبیه می کنند/ نمی توان با زبان مذاکره در مقابل گاو شاخ داری چون آمریکا ایستاد
برخی نفهم های داخل دفاع از کشور را به خشونت تشبیه می کنند/ نمی توان با زبان مذاکره در مقابل گاو شاخ داری چون آمریکا ایستاد
امام جمعه موقت سرخس با انتقاد شدید از برخی مسئولان داخلی که مسئله خلع سلاح نظامی را مطرح می کنند، گفت: برخی مسئولان داخلی آلزایمر گرفته و جنگ 8 ساله را فراموش کرده اند و چون سر در آخور آمریکا دارند، دفاع از کشور را به خشونت تشبیه می کنند.

به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، حجت الاسلام علی اصغر شریعتی در خطبه های این هفته نماز جمعه سرخس با توصیه به رعایت تقوای الهی و با تبریک دهه ولایت و امامت گفت: مسئله ولایت و امامت از مسائل مهم دینی ما است و در حقیقت دین بدون ولایت و امامت دین کاملی نیست.

 

امام جمعه موقت سرخس افزود: امامت ریشه و اساس دین است و سایر واجبات و اعمال شاخ و برگ آن هستند و درختی که ریشه ندارد، شاخ و برگ آن نیز حیات بخش نخواهد بود.

 

شریعتی در ادامه با بیان اینکه تقوا عامل پیروزی در میدان های مختلف است، تصریح کرد: یکی از میدان هایی که باید در آن همیشه پیروز باشیم، میدان نظامی است؛ میدانی که دشمن با تمام امکانات و تجهیزات و مکر و حیله خود حضور دارد.

 

خطیب نماز جمعه سرخس دو عامل تقوا و صبر و استقامت را رمز پیروزی در میدان های نظامی برشمرد و گفت: این دو عامل موجب شد که رزمندگان ما در ۸ سال دفاع مقدس در برابر دشمن تا دندان مسلح و حامیان او ایستادگی کنند.

 

وی با تبریک هفته دفاع مقدس خاطرنشان کرد: جنگ تحمیلی نه جنگ اول و نه جنگ آخر ما است و تا زمانی که اخلاق و ایمان در بشریت حاکم نباشد، جنگ ادامه دارد.

 

امام جمعه موقت سرخس با بیان اینکه امروز در برابر یک چپاول گر و گاو شاخ داری چون آمریکا قرار داریم، تصریح کرد: نمی توان با زبان مذاکره در مقابل گاو شاخ دار بی عقلی همچون آمریکا ایستاد.

 

خطیب نماز جمعه سرخس با انتقاد شدید از برخی مسئولان داخلی که مسئله خلع سلاح نظامی را مطرح می کنند، گفت: برخی مسئولان داخلی آلزایمر گرفته و جنگ ۸ ساله را فراموش کرده اند و چون دلشان با آمریکاست، می خواهند ملت را به چنگ گرگ بیاندازند.

 

شریعتی مسئولان را به تدبر در آیه ۶۰ سوه انفال که می فرماید، « و اعدوا لهم ما استطعتم من قوه» توصیه کرد و اظهار داشت: برخی نفهم های داخل که سر در آخور آمریکا دارند، دفاع از کشور را به خشونت تشبیه می کنند.

 

امام جمعه موقت سرخس تصریح کرد: ایران اسلامی باید در عرصه نظامی به چنان اقتداری برسد که دشمنی جرات جسارت به خاک جمهوری اسلامی را نداشته باشد.

 

وی در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته ای و برجام بیان داشت: ‌بعد از مذاکرات قطعنامه پشت قطعنامه علیه ایران اسلامی صادر شد، بنابراین مسئولان بدانند با مذاکره با آمریکا و لبخند زدن با دشمن مشکلات کشور حل نمی شود.

 

شریعتی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم هفته دفاع مقدس بهانه ای شود که جوانان ما بدانند چه ظلم هایی از طرف استکبار جهانی علیه ملت و کشور ما شده است و اکنون جمهوری اسلامی ایران با چه اقتدار و عظمتی در دنیا شناخته می شود.

انتهای پیام/