قصه غربت شهدای گمنام سرخس تکرار شد
قصه غربت شهدای گمنام سرخس تکرار شد

قرار شد برای شهدای گمنام سرخس المان بسازند، فراخوان زدند، نظرسنجی کردند، نتایج نظر سنجی اعلام شد، بررسی های کارشناسی انجام شد و با سر و صدای بسیار عملیات اجرایی ساخت المان شهدای گمنام سرخس آغاز شد، آغازی بی پایان؛ معلوم نیست داستان شهدای گمنام سرخس چیست که غربت آنها همچنان ادامه دارد و قصه این غربت تکرار می شود؟ نسیم سرخس از وضعیت نامناسب مزار شهدای گمنام سرخس گزارش می دهد.

به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، دیگر سخنی نمی ماند برای گفتن و نوشتن، تصاویر گویای همه چیز است: «غربت شهدای گمنام سرخس»

 

فقط چند کلامی به عرض مسئولان می رسانیم:

مسئولان محترمی که مسئولیت و امنیت امروزتان به خاطر جانفشانی های شهدا است، اگر خاطر جنابتان باشد در 20 بهمن 1392 کلنگ احداث ساخت المان شهدای گمنام سرخس به زمین زده شد اما آغاز عملیات اجرایی آن به یک سال و نیم بعد یعنی خردادماه 1394 موکول شد و یک روز بهانه بدی وضعیت آب و هوا بود و یک روز هم کمبود بودجه.

با وجود اینکه همت کردید و عملیات اجرایی مهمترین پروژه فرهنگی شهرستان سرخس را بعد از آن همه وعده و وعید و گذشت حدود 8 سال از خاکسپاری شهدای گمنام آغاز کردید اما باز هم اجرای این پروژه به بهانه­ نامعلومی که توجیه ­اش می تواند بودجه باشد، تعطیل شد.

مسئولان محترم، نمی دانیم هر چند وقت به مزار شهدای گمنام سر می زنید و به قولی تجدید پیمان می کنید با آرمان ­های شهدا ولی این را می دانیم که هفته دولت که بشود آن موقع فرصت خوبی برای مرتب کردن و تمیز کردن مزار شهدای گمنام است چون می­ خواهید عکس بگیرید و برایتان تیتر بزنند «همزمان با هفته دولت مسئولان با آرمان های شهدا تجدید میثاق کردند» و در آن بین تذکری هم بدهید که هر چه سریعتر این پروژه انجام شود و تمام. خسته نباشید.

مردم شهید پرور سرخس خواسته زیادی از شما زحمتکشان ندارند فقط اگر واقعا بودجه ندارید و یا همتش را ندارید که برای شهدا کار کنید نمی خواهد المان شهدای گمنام شهرستان سرخس را بسازید، مردم سرخس خودشان می توانند با حقوق ­های چند صد هزار تومانی و ناچیزشان برای عزیزانشان، برای کسانی که امنیت کشور مدیون آنها است کاری بکنند.

هر چند ما به شما حق می­ دهیم و می دانیم بودجه کم است و برای پروژه ها به خصوص پروژه های فرهنگی بودجه ای نیست، می دانیم که در دوران «ولنگاری فرهنگی» به سر می بریم، می دانیم که هزینه تغییر دکوراسیون اتاق و دفتر کارتان زیاد است و اینکه دفتر کارتان شیک باشد مسئله بسیار مهمی است، می دانیم این روزها رفتن به شهرهای جنوبی و شمالی برای بستن پیوند خواهرخواندگی شهر سرخس با شهرهای دیگر از خیلی از مسائل دیگر مهم­تر است و می دانیم که سخت در حال خدمت ­رسانی به مردم سرخس هستید اما بهتر است همه ما، هم مسئولان و هم مردم بدانیم که هر آنچه داریم از خون شهدا است.

انتهای پیام/ع