آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز شنبه اعلام کرد که ایران توضیحات مکتوب خود را جهت شفاف‌سازی بیش‌تر در مورد برنامه هسته‌ای خود در اختیار این آژانس قرار داده است.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا،  آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز شنبه در بیانیه‌ای در وبسایت رسمی خود اعلام کرد: امروز ایران در راستای اجرای تعهدات خود در نقشه راه مورد توافق با آژانس توضیحات مکتوب خود را در مورد شفاف‌سازی فعالیت‌های هسته‌ای خود در گذشته و رفع اختلافات موجود در این باره را به آژانس ارسال کرده است.
ایران و آژانس روز ۱۴ جولای و هم‌زمان با دستیابی ایران و کشورهای گروه ۱+۵ به توافق جامع هسته‌ای، یک نقشه راه مشترک را به امضا رساندند.

بر اساس این نقشه راه که توسط علی‌اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان با یوکیو آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به امضا رسید ایران متعهد شد که توضیحات خود در مورد سوالات و نگرانی‌های آژانس را به صورت مکتوب تا تاریخ ۱۵ آگوست به آژانس ارسال کنند.

به گزارش ایسنا، جمهوری اسلامی ایران همواره ضمن تاکید بر ماهیت صلح آمیز برنامه هسته‌ای خود اتهامات بی اساس آمریکا و غرب را مبنی بر تلاش برای دستیابی سلاح هسته‌ای را رد کرده است.

انتهای پیام/