نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: خط مشی جامعه اسلامی مهندسین در گذشته، اکنون و آینده این است که زیر سایه و چتر حمایتی جامعتین است.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از خبرگزاری فارس ، محمدرضا باهنر صبح امروز در نشست شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین با دبیران و شوراهای استان‌ها حرکت در زیر سایه و چتر حمایت جامعتین را خط مشی گذشته، اکنون و آینده جامعه مهندسین اعلام کرد.

وی گفت: این خط مشی که در طی بیش از ۲۰ سال جامعه اسلامی مهندسین داشته همواره مفید بوده و از آن ضرری نکرده‌ایم و در فراز و نشیب‌های سنگین سیاسی کشور که برخی در فتنه انحراف و پیروی از کیسه دنیوی، قدرت منهای دفاع از ارزش‌ها و اصول انقلاب و نظام حرکت کرده‌اند اما جامعه اسلامی مهندسین با این خط مشی هرگز ضرر نکرده بلکه سود برده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما تنها جامعتین را به رسمیت می‌شناسیم اما برای آنها تعیین تکلیف نیز نمی‌کنیم و شرطی نمی‌گذاریم.

وی در ادامه سیاست راهبردی جامعه اسلامی مهندسین در انتخابات دهم را وحدت اصولگرایان ذکر و عنوان کرد: اگر در انتخابات مجلس هشتم و نهم و حتی هفتم رقابت‌هایی بین اصولگرایان وجود داشته به دلیل آن بوده که اصلاح‌طلبان با نشاط وارد نشده و در عمل این رقابت در زمان غیبت اصلاح‌طلبان صورت گرفته است.

وی با تاکید بر وحدت همه گروه‌های اصولگرایان در انتخابات آتی مجلس، بیان کرد: در این دوره که اصلاح‌طلبان حضوری فعال دارند هم اصولگرایان و هم اصلاح طلبان باید در چارچوب قانون اساسی حرکت کنند که اگر چنین نباشد حاکمیت و داور اجازه نمی‌دهد چرا که کسی که وارد میدان بازی می‌شود باید داوری و قوانین حاکم را بپذیرد.

به گفته وی، راه شکایت برای کسانی که احساس کنند مظلوم واقع شده‌اند باز است اما باید در مسیر قانونی آن حرکت کنند اما زیر میز زدن با انتخابات جور درنمی آید بلکه به مفهوم اغتشاش است یعنی همان کاری که سران فتنه انجام دادند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قله‌ای که برای وحدت اصولگرایان در نظر گرفته‌ایم صد درصد است و ممکن است در این مسیر به این چشم‌انداز نرسیم اما تلاش می‌کنیم که این وحدت به طور کامل حاصل شود.

وی اضافه کرد: تلاش می‌کنیم افرادی که انتخاب می‌کنیم اصلح باشند و در جریان انتخابات صالح مقبول را بر اصلح غیرمقبول ترجیح می‌دهیم.

وی رأی مردم را در انتخابات شرط لازم دانست و گفت: رأی مردم واقعی بوده و نمایشی نیست و لذا نمی‌توان به رأی آنها که امانت محسوب می‌شود خیانت کرد.

وی در ادامه با اشاره به طرح برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی به صورت استانی تصریح کرد: این طرح مضرات و فوایدی دارد که تهذب و بالارفتن سطح نمایندگان و کار تشکیلاتی از فواید آن به شمار می‌رود.

وی افزود: وی اطمینان نداریم این قانون به تصویب شورای نگهبان برسد و احتمال تصویب آن زیر ۵۰ درصد است و تکلیف نهایی آن تا ۱۵ خردادماه مشخص می‌شود.

انتهای پیام/م