سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با بیان این که صحبت های هاشمی ناشی از عصبانیت وی بوده است، گفت: سوال ما این است که شما 17 هزار دانشجوی دکترا در سال 93 در واحدهایی جذب کردید که در این واحد ها یک نفر، استادیار هم ندارید، این یک فاجعه علمی را برای کشور است و باید پرسید که چه کسی پاسخگو خواهد بود؟!

به گزارش نسیم سرخس به نقل از قم فردا ، قاسم جعفری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، با اشاره به جایگاه و دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی،اظهار داشت:دانشگاه آزاد زحمات بسیاری در بخش علمی کشور کشیده است و از زحمات تمامی مدیران و استادان این دانشگاه تقدیر می کنیم.

وی در ادامه با اشاره به صحبت های هاشمی رفسنجانی که طی روزهای اخیر عده‌ای را مزاحم عنوان کرده بود،تصریح کرد:آقای هاشمی با بیان این صحبت های می خواهد بگوید که هر کسی  از دانشگاه ازاد انتقاد دارد حسود،نفهم و یا ذاتا مزاحم است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ابراز داشت:بسیاری از منتقدان دلشان برای کشور می سوزد و فاجعه ی علمی را برای کشور پیش بینی کرده اند که به صورت کاملا منصفانه انتقاد می کنند.

جعفری عنوان کرد:سوال ما این است که شما ۱۷ هزار دانشجوی دکترا در سال ۹۳ در واحدهایی جذب کردید که در این واحد ها یک نفر استادیار هم ندارید، این یک فاجعه علمی را برای کشور است و باید پرسید که چه کسی پاسخگو خواهد بود؟!

وی افزود:این افراد در آینده به چه سطح علمی خواهند رسید و چگونه برای کشور مفید خواهند بود،آیا انتقاد از مسئله ای به این مهمی مزاحمت است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد:برخی ها از یک طرف گوش فلک را کر می کنند که کاملا انتقاد پذیر هستند و از طرف دیگر می گویند که هر کسی که  با ما نیست برماست،این چه نوع منطقی است که به کار گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه اگر این افراد مسیر منتقدین منصف را ببندد،  ضرر خواهند کرد،گفت:منتقدان کاملا از روی انصاف و به عنوان فریضه امر به معروف به وظیفه خود عمل می کنند.

جعفری ادامه داد:هاشمی رفسنجانی گفته است که حتی کسانی که در دانشگاه آزاد درس می‌خواندند یا رئیس بودند، حالا در مجلس یا جاهای دیگر شروع به مزاحمت کرده‌اند،این چگونه استدلالی است که اگر کسی در یک جایی درس خوانده حق انتقاد ندارد!

وی بیان داشت:ما فکر می کنیم این صحبت ها ناشی از عصبانیت بوده  و آقای هاشمی باید سعی کنند با آرامش خاطر مسائل را تحلیل کنند تا محیط علمی به حاشیه نرود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطر نشان ساخت:  دانشگاه آزاد با وجود دستاوردهای بزرگ انتقادات بزرگی نیز دارد و در برخی مواقع فکر مدیران باعث شده خلا های فرهنگی عظیمی ایجاد شود که در صورت ریشه یابی به دانشگاه آزاد می رسیم.

وی اظهار داشت:این صحبت ها همانند صحبت های چند ماه پیش رئیس جمهور است که منتقدان را به تیغ گرفتند، حال این که حرف منتقدان منصف این است که شان جایگاه علم و پژوهش باید در کشور حفظ شود.

 انتهای پیام/م