گرم بمانید، سردترین روز‌های سال می‌آید
گرم بمانید، سردترین روز‌های سال می‌آید

بنابر پیش‌بینی برخی منابع غیررسمی، سردترین روزهای زمستان همراه با سرما و یخبندان در بیشتر مناطق ایران در راه است.

به گزارش نسیم سرخس، بنابر اعلام منابع غیررسمی پیش‌بینی هوا، سردترین روزهای زمستان ۹۷ و سرما و یخبندان در بیشتر مناطق ایران در راه است.

آن‌گونه که هوارام پیش‌بینی کرده، دمای هوا در مناطق سردسیر از ‌۲۰ــ درجه سانتی‌گراد سردتر و در بسیاری از شهرهای ایران کمتر از ۱۰‌ــ درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

سردترین روز‌های زمستان در راه است

البته این سرما یک اتفاق بی‌سابقه نیست؛ در یک زمستان نرمال چنین سرمایی کاملاً طبیعی است؛ دمای هوا نسبت به نرمال تا ۱۰ درجه سردتر و نسبت به روزهای گذشته تا ۱۵ درجه سردتر خواهد بود.

شدت سرما از اواخر وقت پنجشنبه ۹۷/۱۰/۲۷ پس از برف سراسری در کوهپایه‌های البرز خواهد بود.

آغاز بارش “برف و باران” در ۱۲ استان

سازمان هواشناسی کشور ورود سامانه بارشی جدید از روز یکشنبه را پیش‌بینی کرد که پیامد آن بارش “برف و باران” در ۱۲ استان کشورمان است.

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد با توجه به نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، روز یکشنبه مورخ ۲۳ دی ماه، سامانه بارشی جدیدی از غرب کشور وارد و در نوار غربی کشور و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی فعال می‌شود.

بر این اساس برای استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، شمال خوزستان، زنجان، قزوین، البرز و شمال تهران بارش باران و برف و وزش باد و در استانهای واقع در جنوب غرب کشور، آبگرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن آب رودخانه‌ها پیش‌بینی می‌شود.

از این رو توصیه می‌شود برای کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی هموطنان عزیز، مدیریت بحران و سازمانهای امدادی در نظر گرفته شود.

همچنین به‌سبب بارش برف و کولاک برف در نقاط کوهستانی و سردسیر مناطق ذکرشده، لغزندگی جاده‌های کوهستانی، مه‌آلودگی و کاهش دید رخ خواهد داد که توصیه می‌شود هنگام تردد در این مناطق نکات لازم برای حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی به‌کار گرفته شود.

انتهای پیام/