سردار وحیدی: زنجیره دفاعی باید مستقل باشد
سردار وحیدی: زنجیره دفاعی باید مستقل باشد

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی گفت: ما تا می‌توانیم باید زنجیره تامین دفاعی کشور را مستقل و متکی به خود طراحی کنیم.

به گزارش نسیم سرخس، سردار احمد وحیدی، رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی، صبح امروز در همایش زنجیره تأمین دفاعی طی سخنانی اظهار داشت: وقتی در یک زنجیره جریان دانشی وجود نداشته باشد، آن زنجیره قطع می‌شود و نتیجه‌ای ندارد؛ لذا جریان علم و دانش باید بتواند حیات بخش باشد و این زنجیره باید دائماً پویا و در حال تکامل باشد.

وی افزود: ما امروز در یک محیط به شدت متغیر حضور داریم که مشحون از فناوری‌های جدید است که در زنجیره تأمین دفاعی اثرگذار است. اگر ما به درستی این محیط را نشناسیم در تعریف زنجیره تأمین دفاعی دچار اشتباه می‌شویم.

سردار وحیدی اظهار داشت: به همین علت ما به زنجیره تأمین دفاعی به عنوان یک زنجیره راهبردی نگاه می‌کنیم که در آن تقابلات استراتژیک صورت می‌گیرد.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی تصریح کرد: امروز اگر انتقال قدرت از شرق به غرب مطرح است، یکی از محورهای اصلی آن انتقال قدرت اقتصادی است. امروز زنجیره تأمین دفاعی یک زنجیره جهانی است که در آن رقابت‌های استراتژیک وجود دارد.

وی با بیان اینکه زنجیره تأمین دفاعی با زنجیره ارزش‌گذاری در ارتباط است، عنوان کرد: زنجیره ارزش‌گذاری به دنبال بالا بردن کیفیت محصولات است و به همین علت با زنجیره تأمین دفاعی ارتباط مستقیمی دارد. یکی دیگر از موارد مهمی که باید در زنجیره تأمین دفاعی مورد توجه قرار گیرد، لحاظ کردن نظام تحقیقات، استانداردها و بازاریابی است.

سردار وحیدی عنوان کرد: ما تا می‌توانیم باید زنجیره تأمین دفاعی کشور را مستقل و متکی به خود طراحی کنیم. به همین منظور باید از نظام آینده پژوهی خوبی برخوردار باشیم تا در امواج متلاطم جهانی بتوانیم پایدار بمانیم.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی تاکید کرد: اندیشه دفاعی ما یک دفاع همه جانبه است و در این تفکر باید همه عناصر تأثیرگذار را بشناسیم و نقایص آنها را برطرف کنیم.

وی گفت: حمایت از نظام دفاعی کشور بدون داشتن یک زنجیره تأمین دفاعی پویا و مطمئن میسر نیست.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/