بهره مندی ۱۱ هزار نفر از خدمات کمیته امداد در سرخس
بهره مندی ۱۱ هزار نفر از خدمات کمیته امداد در سرخس
مدیر کمیته امداد امام (ره) سرخس گفت: 3 هزار خانواده معادل 11 هزار نفر اکنون تحت حمایت کمیته امداد شهرستان هستند و خدمات مختلفی به آنها ارائه می شود.

به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، مدیر کمیته امداد شهرستان به همراهی جمعی از کارکنان این نهاد با مدیر جدید املاک و اراضی آستان قدس رضوی سرخس دیدار کردند.

 

علیرضا دادمحمدی مدیر کمیته امداد امام (ره) سرخس در این دیدار گفت: هم اکنون ۳ هزار و یکصد خانواده در قالب ۱۱ هزار نفر در شهرستان سرخس از خدمات حمایتی کمیته امداد که شامل خدمات درمانی، فرهنگی، اشتغالزایی، عمرانی و تامین جهیزیه است بهره مند می باشند.

 

وی اظهار کرد: در سال ۹۳ در راستای طرح توسعه اشتغال مددجویان ۱۴۷ طرح خودکفایی به ارزش ۱۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال تسهیلات به مددجویان واجد شرایط پرداخت شده است.

 

مدیر کمیته امداد امام (ره) سرخس همچنین از رشد ۱۰۵ درصدی زکات جمع آوری شده در شهرستان خبر داد و تصریح کرد: نقش مبلغان و روحانیون و رسانه ها و همکاری مدیریت آستان قدس رضوی که متصدی واگذاری زمین های کشاورزی در شهرستان بوده در زمینه ترویج زکات در جامعه موثر است که باید با  برنامه ریزی در ترویج و تعمیق زکات بیش از پیش تلاش کنیم.

 

دادمحمدی تصریح کرد: زکات جمع آوری شده از هر منطقه در همان منطقه در زمینه های کمک تحصیلی، بهداشت و درمان، جهیزیه و خرید وسایل گرمایشی هزینه شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: کمیته امداد امام (ره) و آستان قدس رضوی هر دو نهاد انقلابی و منتصب به رهبری و ولایت هستند و امید می رود بیش از پیش شاهد همکاری  دو جانبه این دو نهاد باشیم.

 

در این دیدار همچنین محسن حسابی مدیر املاک و اراضی آستان قدس رضوی شهرستان سرخس گفت: عملکرد مثبت کمیته امداد در بهبود وضعیت اقتصادی خانواده های نیازمند نتیجه تلاش شبانه روزی امدادگران این نهاد مقدس در رسیدگی به امور محرومین است و همین امر باعث جلب اعتماد کامل مقام معظم رهبری، دولت و ملت به طرح ها و برنامه های این نهاد شده است.

 

وی ضمن مثبت ارزیابی کردن طرح های اشتغال اجراشده توسط مددجویان این نهاد تصریح کرد: خوشبختانه بهره وری طرح های اشتغال مددجویان توسط کمیته امداد امام (ره) در سطح بالایی قرار دارد.

 

مدیر املاک و اراضی آستان قدس رضوی شهرستان سرخس خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال پایدار برای قشر نیازمند جامعه در وضعیت اقتصادی خانواده ها و به تبع آن اقتصاد کشور از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

وی قول همکاری و هم یاری در خصوص جذب کمک های مردمی به خصوص جمع آوری زکات را با همکاری کشاورزان منطقه داد.

 

حسابی همچنین آمادگی خود را برای شرکت در تمامی جلسات و برنامه های کمیته امداد شهرستان اعلام کرد.

انتهای پیام/ب