۸ نفر کاندیدای تصاحب کرسی شهرداری سرخس/ ملاک‌های اعضای شورا؛ پاکدستی، تعهد و تخصص/ اولین و مهم‌ترین آزمون شورای پنجم به مراحل حساس خود رسید
۸ نفر کاندیدای تصاحب کرسی شهرداری سرخس/ ملاک‌های اعضای شورا؛ پاکدستی، تعهد و تخصص/ اولین و مهم‌ترین آزمون شورای پنجم به مراحل حساس خود رسید

پنج منتخب شورای پنجم شهر سرخس در گفتگو با نسیم سرخس، مهم‌ترین ملاک‌های خود برای انتخاب شهردار آینده شهر سرخس را پاکدستی، تعهد و تخصص عنوان کردند.

به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، پنج منتخب شورای پنجم شهر سرخس با برگزاری جلساتی فشرده و کارشناسانه تا چند روز آینده قرار است یازدهمین شهردار شهر سرخس را انتخاب کنند.

 

شهرداری سرخس در سال ۱۳۳۴ تأسیس شده و کرسی این شهرداری را بعد از انقلاب اسلامی برقعی نژاد، نورعلی پور علی، علی بلوچی، علیرضا اخوان، علی بلوچی (انتخاب مجدد)، غلامعلی نادری، حمیدرضا منصوری، علیرضا اخوان (انتخاب مجدد)، خضر الیاسی و محمد امینی فر بر عهده داشته‌اند.

 

به همین منظور خبرنگار نسیم سرخس در گفتگو با پنج منتخب شورای پنجم شهر سرخس مهم‌ترین ملاک‌های انتخاب شهردار آینده شهر سرخس را موردبررسی قرار داده که در ادامه می‌خوانید.

 

۸ نفر کاندیدای تصاحب کرسی شهرداری سرخس هستند

حسین احمدی، منتخب شورای پنجم شهر سرخس در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس، به روند انتخاب شهردار آینده شهر سرخس اشاره کرد و اظهار داشت: در مرحله اول با برگزاری جلسه و بررسی برنامه‌های کاندیدای شهرداری شهر سرخس هشت نفر توانستند ارائه برنامه داشته باشند و مابقی در همان ابتدا رد شدند و نتوانستند رأی منتخبان شورای پنجم شهر سرخس را جلب کنند.

 

وی افزود: در مرحله بعد برنامه‌های این هشت کاندیدا موردبررسی کارشناسی قرار می‌گیرد و از این تعداد چهار نفر که بهترین برنامه را ارائه کنند وارد مرحله بعد می‌شوند.

 

منتخب شورای پنجم شهر بیان کرد: درنهایت از این چهار نفر، دو نفر به‌عنوان گزینه‌های نهایی معرفی و شهردار از میان این دو گزینه انتخاب می‌شود.

 

احمدی با تأکید بر اینکه از تمامی جناح‌ها به‌عنوان کاندیدا حضور دارند، تصریح کرد: در میان گزینه‌هایی که ارائه برنامه کردند، داوطلب زیر ۳۰ سال هم داریم که برنامه‌های قابل دفاعی هم داشته‌اند.

 

وی مهم‌ترین ملاک‌های خود برای انتخاب شهردار آینده سرخس را پاکدستی همراه با تعهد و تخصص عنوان کرد و افزود: اگر سهم اجتماعی شورا قوی‌تر باشد، برگ برنده قطعاً دست شورا خواهد بود وگرنه باید غزل وداع را با ورود به فعالیت‌های سیاسی بخواند.

 

شهردار آینده شهر سرخس باید سابقه درخشانی داشته باشد

غلامرضا لالوی دیگر منتخب شورای پنجم شهر سرخس در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس، مهم‌ترین ملاک انتخاب شهردار آینده سرخس را تعهد و تخصص عنوان کرد و اظهار داشت: شهردار آینده شهر سرخس باید سابقه درخشانی داشته باشد و متعهد به حقوق مردم و صاحب‌نظر در مسائل شهری باشد.

 

وی پاکدستی را از دیگر ملاک‌های خود برای انتخاب شهردار دانست و تأکید کرد: شهردار آینده سرخس بر اساس برنامه و شاخصه‌های موردنظر شورا انتخاب خواهد شد.

 

شورای پنجم نظارت عالیه بر فعالیت‌های شهردار دارد

حمیدرضایی عظیمی، منتخب دیگر شورای پنجم شهر سرخس در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس، مهم‌ترین ملاک‌های خود برای انتخاب شهردار آینده شهر سرخس را پاکدستی و مدیریت عالمانه دانست و تأکید کرد: پاکدستی و مدیریت عالمانه باید همراه با همگرایی، تعهد و تقوا باشد و اگر پاکدستی نباشد، قطعاً بیت‌المال مسلمین حیف‌ومیل می‌شود.

 

وی اذعان کرد: شورای پنجم نظارت عالیه بر فعالیت‌های شهردار آینده شهر سرخس خواهد داشت و از طرف دیگر دخالتی در کار شهردار نداریم.

 

منتخب شورای پنجم شهر سرخس تصریح کرد: به‌عنوان منتخب مردم، حمیدرضایی عظیمی درنهایت استقلال و به‌دوراز فشارهای سیاسی و حزبی پاسخگوی مطالبات مردم خواهد بود و نصب العین فعالیت‌های بنده پنج شاخصه انقلابی گری است که مقام معظم رهبری بر آن تأکید دارند.

 

صادق خواجه، دیگر منتخب شورای پنجم شهر سرخس در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس، نیز پاکدستی و تعهد را از مهم‌ترین ملاک‌های خود برای انتخاب شهردار آینده شهر سرخس عنوان کرد و اظهار داشت: چندین داوطلب رزومه کاری و برنامه‌های خود را به شورای پنجم شهر سرخس ارائه کرده‌اند که در حال بررسی برنامه‌های آن‌ها هستیم و به‌زودی دو نفر به‌عنوان گزینه نهایی به رأی شورا گذاشته شده و درنهایت شهردار آینده شهر سرخس انتخاب می‌شود.

 

شهرداری باید انتخاب شود که چهار سال شهردار بماند

معصومه گلاوی، منتخب دیگر شورای پنجم شهر سرخس در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس، پاکدستی، مردمی بودن و مدیر بودن را از ملاک‌های انتخاب خود برای انتخاب شهردار آینده شهر سرخس عنوان کرد و افزود: شهرداری باید انتخاب شود که حداقل در طول عمر شورا یعنی چهار سال شهردار بماند و توان مدیریت و کارآمدی بالایی داشته باشد.

 

وی تصریح کرد: شهردار آینده شهر سرخس باید تنبیه و تشویق کارکنان کم‌کار و پرکار شهرداری را در دستور کار خود داشته باشد.

انتهای پیام/