عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:علیرغم اینکه دولت عربستان تحت فشارهای بین المللی آتش بس اعلام کرده ولی متأسفانه امروز هم اقدام به بمباران یمن کرده است.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا “احمدشوهانی”، نمایند مردم ایلام در مجلس، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی ایلام بیدار در رابطه با آخرین وضعیت تحولات یمن گفت: علیرغم اینکه دولت عربستان تحت فشارهای بین المللی آتش بس اعلام کرده ولی متأسفانه امروز هم اقدام به بمباران یمن کرده است.

وی اظهار کرد: آنچه که مشخص است که دولت عربستان هیچ گونه پایبندی به قوانین بین المللی ندارد و دلیل آن این است که این کشور از حمایت قدرت های بزرگ برخوردار است یعنی در واقع کشور امریکا و استکبار جهانی از رفتار دولت عربستان حمایت می کنند.

این نماینده مجلس افزود: در این بحث که عربستان در حال جنایت است و به حملات خود بعد از آتش بس ادامه می دهد نفی تمام قوانین بین المللی است.

شوهانی ادامه داد: نسل کشی های عربستان در یمن با سکوت معنادار مجامع بین المللی همراه است ولی آنچه که معلوم است مسائل یمن به نفع عربستان به جلو نخواهد رفت.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس بیان کرد: این حملات عربستان اگر چه به زیرساخت های یمن صدمه هایی وارد کرده اما وحدت و مقاومت را در بین مردم افزایش داده است.

وی اضافه کرد: وضعیت عربستان در بین افکار عمومی دنیا به شدت آسیب پذیر بوده و علی رغم اینکه یک کشور ضعیف را بمباران می کند اما از آن هیچ نتیجه ای به دست نخواهد آورد.

*عربستان شهامت اجرای حکم شیخ نمر را ندارد

نماینده مردم ایلام در مجلس در ادامه در رابطه با اجرای حکم شیخ نمر نیز گفت: اجرای حکم اعدام شیخ نمر مشکلات عربستان را دوچندان می کند.

شوهانی گفت: اعدام شیخ نمر باعث ایجاد بحران ملی در عربستان می شود تا جایی که تمامی شیعیان دنیا به این مسئله ورود کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تأکید کرد: عربستان شهامت اجرای حکم شیخ نمر را ندارد.

 

انتهای پیام/م