سلاح جوانان مؤمن و انقلابی «روشنگری» است/ فتح خرمشهر یکی از بارزترین جلوه‌های نصر الهی بود
سلاح جوانان مؤمن و انقلابی «روشنگری» است/ فتح خرمشهر یکی از بارزترین جلوه‌های نصر الهی بود

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه سرخس بابیان اینکه فتح خرمشهر یکی از بارزترین جلوه‌های نصر الهی بود، گفت: امروز دشمن از واردکردن ضربه اساسی به نظام اسلامی ناامید است اما با استفاده از ابزارهای مختلف و پیچیده درصدد نفوذ است تا هویت جوان ایرانی، هویت موردپسند آمریکا و استکبار باشد.

حجت‌الاسلام سید حسن هاشمی نسب در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس، با تبریک سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان اظهار کرد: روز سوم خرداد 1361 یکی از بارزترین جلوه‌های نصر الهی و یکی از مهم‌ترین و زیباترین روزهای انقلاب اسلامی ایران است.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه سرخس افزود: در این روز شهر مقاوم خیز خرمشهر که پس از 35 روز پایداری و مقاومت در 4 آبان 1359 به اشغال دشمن درآمده بود، پس از 578 روز بار دیگر توسط رزمندگان اسلام فتح شد و پرچم اسلام بر فراز مسجد جامع به اهتزاز درآمد.

 

وی تصریح کرد: اگر ديروز عراقي‌ها بعد از اشغال خرمشهر جمله معروف «جئنا لنبقي»، يعني آمده‌ايم تا بمانيم را بر روی ديوارهاي شهر مي‌نوشتند با مشاهده وضعيت فعلي عراق و هيمنه امروز فاتحان خرمشهر بيشتر به ارزش دلاوراني كه اين حماسه را آفريدند پي‌ مي‌بريم.

 

هاشمی نسب بیان کرد: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب خطاب به جوانان کشور فرمودند، «خرمشهرها در پیش است؛ البته نه در میدان جنگ نظامی، بلکه در میدانی که ویرانی‌های جنگ نظامی را ندارد و برعکس آبادانی نیز به دنبال دارد اما از جنگ نظامی سخت‌تر است»، با توجه به این نکته از فرمایشات حضرت آقا می‌توان گفت یکی از صحنه‌های تکرار خرمشهرها، نفوذ دشمن در قالب‌های مختلف است.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه سرخس اضافه کرد: امروز دشمن از واردکردن ضربه اساسی به نظام اسلامی ناامید است اما با استفاده از ابزارهای مختلف و پیچیده درصدد نفوذ است تا هویت جوان ایرانی، هویت موردپسند آمریکا و استکبار باشد که در این صورت برای پیاده کردن اهداف و نقشه‌های خود مشکل و هزینه‌ای نخواهد داشت.

 

وی عنوان کرد: امروز با توجه به آیه «و جاهدهم به جهادا کبیرا»، سلاح جوانان مؤمن و انقلابی روشنگری است و باید انقلابیون سعی کنند ذهن‌ها را به اعماق حقایق و مسائل برسانند و تبیین اساس کارشان باشد.

 

هاشمی نسب تصریح کرد: برای نظام اسلامی امروز جنگ نظامی محتمل نیست، اما جهاد باقی است و آن‌هم تبعیت نکردن از دشمن و تبیین و روشنگری در خصوص مواضع دشمن و نفوذ آنان در بدنه مسئولان و دولت است.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه سرخس اظهار داشت: مهم‌ترین علت اینکه دشمنان انقلاب و منافقین داخلی از انقلابیون و نظام اسلامی عصبانی هستند چیزی جز ایستادگی در مسیر انقلاب و حفظ جهت‌گیری‌ها و روحیه انقلابی و اسلامی نیست.

 

وی خاطرنشان کرد: آحاد ملت انقلابی ایران اسلامی باید برای جهاد کبیر و مبارزه همه‌جانبه با نفوذ استکبار آماده باشند و در این جهت تلاش مضاعف داشته باشند.

انتهای پیام/