چهره مردی که ۷۰۰ سال پیش زندگی می کرد+تصاویر
چهره مردی که ۷۰۰ سال پیش زندگی می کرد+تصاویر
دانشمندان چهره مردی را که حدود 700 سال پیش در انگلیس زندگی می کرده است، بازسازی کردند.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از العالم، دانشمندانی که این بازسازی دقیق و شگفت انگیز را به انجام رسانده اند، معتقدند که با این کار می توان جزئیات تازه ای را در خصوص سبک زندگی و آناتومی اروپایی ها در قرون گذشته به دست آورد.

بقایای این فرد – که با عنوان “مورد شماره ۹۵۸” شناخته می شود – یکی از ۴۰۰ اسکلت کاملی بود که در خلال سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ در زیر “مدرسه الهیات سنت جونز” در کمبریج لندن کشف شد. این مدرسه دینی در قرن ۱۳ میلادی به یک بیمارستان خیریه برای افراد فقیر و کم بضاعت تبدیل شده بود و جنازه مرده ها نیز در قبرستانی درست مجاور بیمارستان دفن می شده است.

بازسازی آناتومی بدن مورد شماره ۹۵۸ یکی از چندین موردیست که در طی یک پروژه تحقیقاتی جهت آشنایی بیشتر با فیزیولوژی مردم قرون وسطی به انجام رسیده است. او در هنگام مرگ حدود ۴۰ سال داشته و آثار باقی مانده بر بدن او نشان می دهد که زندگی پرمشقتی داشته است.

به طور قطع نمی توان در خصوص شغل این مرد اظهار نظر کرد؛ اما بیشتر احتمال آن وجود دارد که او یک کشاورز یا کارگر صنعتگر بوده باشد. ضمن این بررسی دندان های او نیز نشان می دهد که گوشت قرمز و ماهی عمده رژیم غذایی او را تشکیل می داده است.

نکته جالب دیگر در خصوص مورد شماره ۹۵۸ نحوه دفن آن است. همان طور که در تصویر بالا ملاحظه می کنید او بر خلاف عرف معمول آن زمان با صورتی رو به زمین به خاک سپرده شده است. گرچه این مورد در قرون وسطا کاملاً بی سابقه نیست، اما موارد مشابه بسیار نادر هستند. دانشمندان هنوز هیچ دلیل محکمی برای این نحوه دفن مردگان در اروپای صده های میانی یافت نشده است.

چهره مردی که 700 سال پیش زندگی می کرد+تصاویر

چهره مردی که 700 سال پیش زندگی می کرد+تصاویر

چهره مردی که 700 سال پیش زندگی می کرد+تصاویر

انتهای پیام/