۷۸ درصد بانوان سرخس باسواد هستند
۷۸ درصد بانوان سرخس باسواد هستند
معاون مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت: 78 درصد بانوان سرخس باسواد و 22 درصد بی سواد هستند که ضروری است مورد حمایت قرار گیرند.

به گزارش نسیم سرخس، معاون مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری با معاون فرماندار و جمعی از بانوان سرخسی دیدار کرد.

حمید شاقوزائی معاون فرماندار سرخس در این دیدار گفت: توانمند سازی حوزه زنان می تواند گره گشای بخش اعظمی از مشکلات به وجود آمده در جامعه باشد.

معاون فرماندار سرخس افزود: بهبود وضعیت بهداشت و سلامت، برخورداری از حق مالکیت و عدم تبعیض به حقوق زنان از مهم ترین مسائلی است که باید به آن توجه داشت.

وی گفت: زنان بایستی در مسائل اقتصادی و اجتماعی مشارکت داشته باشند تا با فرهنگ سازی درست حضور زنان در این بخش ها را شاهد باشیم.

معاون فرماندار سرخس توجه به زنان را توجه به نیمی از جمعیت کشور و سرمایه گذاری برای آینده برشمرد.

طهماسبی معاون مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی نیز گفت: در سال جاری برنامه های خوبی برای حوزه زنان و خانواده در استان برنامه ریزی شده است که امیدواریم هرچه زودتر آغاز شود.

معاون مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: معاون مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت: ۷۸ درصد بانوان سرخس باسواد و ۲۲ درصد بی سواد هستند که ضروری است مورد حمایت قرار گیرند.

وی تصریح کرد: بخش اعظمی از فارغ التحصیلان را بانوان تشکیل می دهند که شاهد هستیم در عرصه های اجتماعی و سیاسی ورود پیدا کرده اند زیرا زنان می توانند در مسائل اجتماعی اثر بخش باشند.

معاون مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی در پایان خاطرنشان کرد: در خصوص وضعیت طلاق، اتاق فکری در مرکز استان تشکیل شده است که مشکلات این حوزه را شناسایی و ارائه راهکار می دهند که امیدواریم با ارائه راهکارهای مناسب آمار طلاق در استان کاهش یابد.

منبع: فرمانداری سرخس

انتهای پیام/