مشاورفرهنگی رئیس جمهور گفت: شبکه BBC انگلیسی در ایران فعالیت داشته اما BBC فارسی مجوز دفتر در ایران ندارد و هنوز هم این مجوز به آن داده نشده است.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا حسام الدین آشنا در نشست خبری با اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان در پاسخ به سوالی درباره فعالیت شبکه BBC در ایران، اظهار کرد: به ده‌ها گروه خبری خارجی در ماه برای ساخت مستند مجوز داده می شود. این رسانه ها در ایام هفته دولت، ۲۲بهمن و انتخابات وارد کشور می‌شوند و گزارشات روزانه تولید می‌کنند و در پایان برمی‌گردند. در این رابطه BBC مادر یا انگلیسی از ابتدا در ایران مجوز فعالیت داشته اما BBC فارسی اجازه هچگونه فعالیتی را ندارد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: حوزه فرهنگ و ارشاد باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد چرا که تقویت هنرهای بومی، موسیقی، ادبیات و صنایع دستی برای بسیاری از افراد اشتغال ایجاد می‌کند.

مشاور رئیس جمهور گفت: در حوزه هنرهای محلی سخنان ناگفته و ناشنیده زیادی وجود دارد و استان سیستان و بلوچستان که موسیقی و صنایع دستی و ادبیات آن کالای ناب برای ایران است، بجای اینکه صادر کننده فرهنگ باشد دچار ضعف بنیه فرهنگی شده است.

وی با بیان اینکه امنیت سیستان و بلوچستان بالا رفته و نگاه به این استان باید از نظر گردشگری به صورت ملی و بین المللی تغییر کند، خاطر نشان کرد: تمامی نقاط بکر استان باید مورد توجه داخل وخارج کشور قرار گیرد و با تقویت وضعیت بهداشت، سلامت و بیمارستان‌ها می توان بازار توریسم منطقه را ریشه دار کرد.

آشنا با بیان اینکه مداخله دولت در گردش اقتصادی نشریات و رسانه‌ها باید یک مداخله شفاف و قانونمند باشد نه معاملات و مبادلات، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید روی سایت خود میزان حمایت خود را از نشریات با یک فرمول مشخص اعلام کند تا به شفاف کردن رابطه دولت با نشریات و رسانه کمک شود.

وی افزود: موسسات یا شرکت‌های دولتی نیز وجود دارند که فعالیت‌های انتقادی انجام می‌دهند. این فعالیت‌ها در قالب ارائه خدمات عمومی است و از این بابت درآمد دارند و در فضای رقابتی هم می توانند آگاهی بدهند به شرطی که وضعیت درآمد آنها مناسب باشد چرا که رییس جمهور اعلام کردند سخت ترین سال مالی دولت در تاریخ انقلاب اسلامی امسال است.

انتهای پیام/