عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به حذف یک میلیون نفر در ماه اخیر، گفت: تعداد افراد حذف شده از لیست یارانه بگیران باید به 6میلیون نفر برسد.

به گزارش نسیم سرخس موسی‌الرضا ثروتی در گفت وگو با میزان درباره تأخیر در پرداخت یارانه در ماه های اخیر اظهار کرد: دولت یازدهم نیز مانند دولت گذشته قانون گریزی می کند به طوری که بی توجهی به قانون هدفمندی یارانه ها باعث شده دولت برای پرداخت یارانه ها همواره با چالش مواجه باشد.

وی افزود: بر اساس قانون هدفمند کردن یارانه مقرر شد دولت ۶میلیون نفر از لیست یارانه بگیران را حذف کند، با این حال شاهدیم که دولت در حذف افراد کند عمل می کند.
اشتباه دولت در حذف یارانه بگیران
نماینده بجنورد در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: کوتاهی دولت در حذف ثروتمندان تا حدی پیش رفته که در بین این حذف شدگان می توان افراد کم درآمدی را مشاهده کرد که معیشت آنها به یارانه وابسته است ولی مسئولان به دلیل ضعف سیستم نمی توانند مجدداً این افراد را به لیست اضافه کنند.
عضو کمیسیون بودجه مجلس شورای اسلامی در رابطه با حذف افراد گفت: دولت باید با مراجعه به اطلاعات معیشت مردم، افراد با درآمد بالای سه میلیون تومان، دارای خودروهای به ارزش ۲۰۰میلیون تومان، مالکان چند واحد آپارتمان و زمین های حاصلخیز با مساحت بالای ۲۰۰هکتار، هدف حذف ۶میلیون ثروتمند از دریافت یارنه را محقق کند.
انتهای پیام/