«ایران بعد از خلیج {فارس} در حال جایگیر شدن در دریای سرخ و مدیترانه است. این مسئله باعث شده تا سیاست های عربستان در منطقه را تحت الشعاع خود قرار دهد.»

به گزارش نسیم سرخس به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از سایت خبری «آی نیوز» عربستان؛ روزنامه طرفدار حزب حاکم ترکیه در سرمقاله خود نوشت ارتش ایران طی دو سال دیگر  وارد مکه خواهد شد.

بر پایه این گزارش؛ روزنامه ترکیه ای “ینی شفق” ادعا کرده از آنجا که خاورمیانه به دو قطب محوری بر پایه مذاهب اسلامی تقسیم خواهد شد، ایران در قالب یکی از این دو قطب، تانک های خود را نزدیکی «کعبه» مستقر خواهد کرد.

در این سرمقاله آمده است: «از آنجا که نظریه «اسلام در نهایت با خود خواهد جنگید» در بسیاری از محافل در حال چرخیدن است، تمامی تخمین ها در این رابطه به واقعیت تبدیل خواهد شد.»

در ادامه این سرمقاله که به ایران و عربستان به یک اندازه حمله شده ادعا شده است: «ایران بعد از خلیج {فارس} در حال جایگیر شدن در دریای سرخ و مدیترانه است. این مسئله باعث شده تا سیاست های عربستان در منطقه را تحت الشعاع خود قرار دهد.»

لازم به ذکر است ادعاهای این روزنامه طرفدار اردغان رییس جمهور ترکیه در حالی مطرح می شود که ظریف وزیر خارجه کشورمان در هفته گذشته از طریق رسانه ها و سفرهای دوره ای خود خواهان تعامل و گفتگو با اعراب شده است.

علاوه بر این در هفته های اخیر و بعد از رسیدن به توافق هسته ای، تهران بارها اعلام آمادگی کرد که می خواهد با کشورهای عربی به ویژه عربستان در زمینه های مختلف وارد مذاکره و رایزنی شود.

انتهای پیام/