کارگری که پس از درگیری با همکارش از محل کار اخراج شده بود پس از آگاهی از جایگزین شدن وی به جای خودش دست به جنایت زد.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از خبرگزاری فارس، در ساعت ۰۲:۳۰ مورخه ۳۰ فروردین ۹۴، از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ به کلانتری ۱۴۸ انقلاب اعلام شد که کارگری غیر ایرانی بنام « ضیا . ی» ( ۲۵ ساله ) در زمان استراحت در داخل یک ساختمان نیمه‌کاره، توسط فردی ناشناس مورد اصابت چند ضربه چاقو قرار گرفته و به بیمارستان منتقل شده است.

دو نفر از کارگران غیر ایرانی همراه ضیا در بیمارستان، در اظهارات خود به مأموران عنوان داشتند که در زمان استراحت با صدای بلندِ خس خس کردن از سوی ضیا بیدار شده و با مشاهده خونریزی شدید وی از ناحیه ران پای چپ، بلافاصله با مرکز اورژانس تماس گرفته و او را به بیمارستان منتقل کرده اند.

همزمان با انجام تحقیقات از دو کارگر غیر ایرانی در ساعت ۳ مورخه ۳۰ فروردین ۹۴ و از طریق تیم پزشکی بیمارستان به مأمورین اعلام شد که ضیا به علت خونریزی شدید ناشی از برخورد ضربات متعدد چاقو به ناحیه حسان ران پا فوت کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده، تحقیقات از سایر کارگران شاغل در ساختمان در حال ساخت و ساز آغاز و مشخص شد که ضیا از دو هفته پیش از مرگ به عنوان کارگر و نگهبان ساختمانی مشغول بکار شده اما نکته ای که مورد کارآگاهان قرار گرفت آن بود که ضیا پس از اخراج یکی از کارگران غیرایرانی ساختمانی بنام موسی . م ( ۱۸ ساله ) موفق شده تا مشغول بکار شده است.

با آغاز بررسی فرضیه وقوع جنایت با انگیزه انتقام گیری، کارآگاهان در مورخه دوم اردیبهشت ۹۴ اقدام به شناسایی محل سکونت موسی در خیابان نظام آباد و سپس دستگیری و انجام تحقیقات از وی کردند اما او در اظهارات خود عنوان داشت که مرتکب جنایت نشده و تهدید مقتول از سوی وی مبنی بر تلافی کردن صرفا به خاطر اخراج شدن از محل کارش توسط پیمانکار ساختمان بوده است.

در شرایطی که موسی در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جنایت شده بود اما سرانجام با انجام تحقیقات پلیسی و بدست آمدن دلایل و مدارک مبنی بر حضور وی در محل جنایت به ناچار در مورخه ۱۸ تیر ۹۴ لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت اعتراف کـرد.

موسی در اعترافات خود با بیان علت اخراج شدنش به کارآگاهان گفت: بواسطه درگیری با مقتول از محل کار خود اخراج شدم؛ زمانیکه دیدم پس از اخراج من، مقتول بجای من استخدام شده تصمیم به گرفتن انتقام گرفتم.

متهم در خصوص علت ضربات متعدد وارده شده به پای مقتول نیز گفت: تصمیم داشتم تا با ناقص کردن پای مقتول، کاری کنم که او دیگر نتواند همانند روال گذشته قادر به راه رفتن باشد تا به همین علت از محل کارش اخراج شده و من نیز علاوه بر گرفتن انتقام مجددا به سرکار خود بازگردم.

متهم در خصوص نحوه ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت: در ساعت ۲ مورخه ۳۰ فروردین ۹۴ و از طریق داربست های نصب شده بر روی دیوار توانستم خود را به اتاق محل استراحت کارگران در طبقه دوم ساختمان برسانم.

زمانی که به داخل اتاق رسیدم مقتول به همراه دو نفر دیگر از کارگران در حال استراحت بود؛ به آرامی خود را به بالای سر ضیا رسانده و با ضربه ای شدید و ناگهانی بر روی سینه اش نشستم؛ در حالیکه دهان ضیا را محکم گرفته بودم، چند ضربه چاقو به پایش زده و پس از آن به سرعت از طریق همان راه ورودی به سرعت از ساختمان خارج شدم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر شد و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

انتهای پیام/