«سرخس» به شهرستان فعال اقتصادی تبدیل می‌شود
«سرخس» به شهرستان فعال اقتصادی تبدیل می‌شود
فرماندار سرخس به سفر اخیر استاندار خراسان رضوی به روسیه اشاره کرد و گفت: با همت و پشتکار استاندار خراسان رضوی که در سفر به روسیه انجام شد، چهره شهرستان سرخس، چهره فعال اقتصادی خواهد شد و آینده سرخس درخشان‌تر از هر نقطه استان می‌شود.

حسن نوری‌زاده در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس، اظهار کرد: در این دولت طرحی نوشته شده تا ظرفیت‌های مردمی که مغفول مانده یا ظرفیت‌های استفاده شده‌ای که دیده نشده، معرفی شوند.

فرماندار سرخس افزود: در طرح شهریاران که همایش آن نیز در سرخس برگزار شد، مسائل و راهکارها بین مردم، حلقه‌های میانی و دولت جمع می‌شود و با کمک هم مسائل را حل می‌کنیم.

وی با اشاره به نمونه‌هایی از مشارکت‌های مردمی در حل مسائل مختلف در سرخس بیان کرد: موفقیت‌های فرهنگی، حل مشکل احداث بلوار روستای سنگر و گنبدلی، حل مسائل حوزه آبرسانی روستایی و آسفالت جاده‌های روستایی نمونه‌هایی از اقداماتی است که با مشارکت سه ضلع مردم، حلقه‌های میانی و دولت انجام شده است.

نوری‌زاده گفت: ظرفیت های مردمی در طرح شهریاران دیده و حضور مردم برجسته می‌شود و سرخس می‌تواند در سطح کشور به عنوان الگوی برتر معرفی شود.

فرماندار سرخس عنوان کرد: در حوزه مقابله با ریزگردها اگر ظرفیت‌های مردمی و بسیج پای کار نباشد، دولت به تنهایی موفق نخواهد شد و امروز آستان قدس رضوی در کنار دولت از کشت دیم در اراضی که ما درگیر ریزگرد هستیم جلوگیری می‌کند و این نشان می‌دهد که می‌شود به کمک هم کار کرد.

وی عنوان کرد: شرکت پتروپارس سرخس که در منطقه آزاد فعالیت می‌کند افتخارش این است که ۱۶۷ فرزند سرخس که افراد توانمندی هستند صد در صد شرکت را خودشان می‌سازند و اولین کود فسفات جمهوری اسلامی ایران در کل کشور را تولید می‌کنند و اکنون بخشی از آن انجام شده است و تا سفر رئیس جمهور بیش از ۷۰۰ نفر از نیروهای شهرستان را جذب می‌کند و این اقدامات در بستر مشارکت مردم انجام می‌شود.

نوری‌زاده ادامه داد: کارگاه‌ قالی‌بافی در روستای کندکلی و کارگاه خیاطی در روستای شیرتپه اقدامات مهمی هستند که با مشارکت مردم انجام شده است.

فرماندار سرخس بیان کرد: برگزاری مسابقات بین‌المللی ورزشی در سرخس توسط جوانان سرخس و مردم و جامعه نخبگانی در بهترین وضعیت و شکل انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه اقدامات و کارهای بسیار خوبی در حوزه بازار و اصناف سرخس انجام می‌شود، تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت‌های مردمی در همه عرصه‌ها می‌توان کارهای خوبی انجام داد و سطح بالای همدلی و همکاری مردم و دولت در سرخس، مسئولان استانی و ملی را برای خدمت‌رسانی به سرخس بیشتر مجاب می‌کند.

نوری‌زاده بیان کرد: ظرفیت‌های همکاری و همیاری و حضور معتمدان و نخبگان در سرخس به گونه‌ای است که می‌توانیم با استفاده از ظرفیت‌های کشوری مشکلات سرخس را حل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه اگر کارها را پیگیری کنیم نتیجه می‌گیریم به موضوع شهر شدن بزنگان اشاره کرد و گفت: حدود هفت نقطه در جاهای دیگر برای شهر شدن مطرح بودند اما چرا فقط بزنگان شهر شد؟ چون معتمدان و شوراهای بزنگان و کلاته عوض یک الگوی همفکری با یکدیگر امضا کردند و این نقطه شروع بود و پیگیری‌هایی که در داخل این دولت انجام شد منجر به شهر شدن بزنگان شد، ضمن اینکه سرخس این قابلیت را دارد تا دو روستا دیگر خود را به شهر تبدیل کند و به دنبال این هستیم که این موضوعات انجام شود.

فرماندار سرخس در ادامه به سفر اخیر استاندار خراسان رضوی به روسیه اشاره و اظهار کرد: با همت و پشتکار استاندار خراسان رضوی که در سفر به روسیه انجام شد، چهره شهرستان سرخس، چهره فعال اقتصادی خواهد شد و آینده سرخس درخشان‌تر از هر نقطه استان می‌شود.

نوری‌زاده در پایان تاکید کرد: همه دستگاه‌های اجرایی موظف و مکلف به پاسخگویی به مردم هستند و باید به گونه‌ای کار شود که حداکثر رضایت‌مندی مردم را داشته باشیم.

انتهای پیام/

  • نویسنده : علیرضا علی‌صوفی