تجهیز پالایشگاه گاز سرخس به سیستم دستگاه تنفسی ارتباطی بی سیم
تجهیز پالایشگاه گاز سرخس به سیستم دستگاه تنفسی ارتباطی بی سیم
رئيس واحد آتش نشاني شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد سرخس از تجهيز واحد آتش نشاني اين مجتمع گازي به سيستم دستگاه تنفسي ارتباطي بي سيم خبرداد.

جواد کهولی در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس، گفت: برای نخستین بار در سطح مجتمع های گازی کشور، پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس به سیستم دستگاه تنفسی PSS7000 ارتباطی و مکالمات از طریق ماسک با بی سیم مجهز شده است.

 
وی اظهار کرد: گاز خوراک پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد از نوع گاز ترش با غلظت سه و نیم درصد گاز خطرناک و کشنده هیدروژن سولفوره و شش و نیم درصد دی اکسید کربن می باشد که در بین شرکت های پالایشی خطرناک ترین خوراک گازی را از این حیث دارا است.

 
کهولی بیان کرد: لذا لازم است تا در انجام فعالیت های تعمیراتی، مانورها و عملیات تمرینی آتش نشانی از ماسک های مجهز به بی سیم استفاده کنیم.

 
این مقام مسئول تصریح کرد: در محیط های پالایشگاهی به دلیل آلودگی صوتی در واحدهای عملیاتی امکان کمتری برای انتقال مکالمات آتش نشانان با فرمانده عملیات و تیم پشتیبانی امداد و نجات در هنگام مانورها و یا فعالیت های تعمیراتی وجود دارد بنابراین یکی از مزیت های این ماسک ها انتقال سریع و شفاف صدای آتش نشانان با واحد پشتیبانی ( آتش نشانی ) می باشد.

 
کهولی در پایان خاطرنشان کرد: ارتباطات از مهمترین ارکان در واحدهای آتش نشانی است بنابراین انتقال اطلاعات با استفاده از ماسک های عادی تنفسی در هنگام حوادث نظیر آتش سوزی در فضاهای بسته و نشت گاز ترش کمتر وجود دارد، لذا استفاده از ماسک های مجهز به سیستم ارتباطی بی سیم، امکان بهتری برای آتش نشانان با واحد پشتیبان و امداد و نجات فراهم می کند.

انتهای پیام/ب