وزیر خارجه آمریکا فردا به شهر سوچی جمهوری روسیه می‌رود و در آنجا ضمن ملاقات با رئیس‌جمهور روس‌ها، با وی در خصوص مسائل مختلف از جمله پرونده هسته‌ای ایران بحث و گفت‌وگو می‌کند.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از خبرگزاری فارس، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا فردا سه‌شنبه به شهر سوچی در غرب جمهوری فدراتیو روسیه می‌رود و در آنجا ضمن ملاقات با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روس‌ها، با وی در خصوص مسائل مختلف از جمله پرونده هسته‌ای ایران بحث و گفت‌وگو می‌کند.

بر اساس اعلام دفتر اطلاع‌رسانی وزارت خارجه آمریکا، در دیدار این دو چهره سیاسی غرب، علاوه بر پرونده ایران، مسائل مختلفی از جمله درگیری‌های سوریه و مناقشات اوکراین هم مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وزارت خارجه روسیه هم دقائقی بعد این خبر را تأیید کرد و اضافه کرد که در این سفر، جان کری با سرگئی لاوروف، همتای روس خود هم دیدار خواهد داشت.

دفتر اطلاع‌رسانی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای که برای اعلام جزئیات این سفر به خبرنگاران ارسال کرده، گفته که سفر مزبور برای اطمینان از ایجاد ارتباط میان آمریکا و روسیه و رسیدن پیام شفاف واشنگتن به مسکو صورت می‌گیرد.

در این بیانیه به مقصد بعدی جان کری هم اشاره شده و آمده که چهارشنبه هفته جاری، سکاندار دیپلماسی آمریکا به شهر آنتالیای ترکیه می‌رود و در اجلاس وزرای خارجه ناتو شرکت می‌کند.

عصر همان روز، جان کری پروزای طولانی خواهد داشت و با بازگشت به واشنگتن، در شام کاری باراک اوباما و رهبران شورای همکاری‌های خلیج‌فارس شرکت خواهد کرد.

قرار است در دور میز این شام، اوباما در خصوص جوانب توافق هسته‌ای احتمالی ایران و ۱+۵ به نمایندگان این شوراء‌ گزارش دهد.

انتهای پیام/م