بررسی طرح کاهش سن بازنشستگی معلمان در مجلس نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس گفت: طرحی در مجلس مطرح است که سن بازنشستگی معلمان کاهش یافته و میزان پرداختی به بازنشستگان افزایش یا‌بد تا بتوانند حداقل مخارج زندگی را تا‌مین کنند.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از فارس، سید محمدحسین میرمحمدی به علل طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد و اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش به تنهایی پاسخگوی مطالبات معلمان نیست.
وی با بیان اینکه یکی از اشکالات آموزش و پرورش به‌کارگیری نیروهای بازنشسته است، تصریح کرد: سؤال نمایندگان مجلس این است که با توجه به نیروی آماده به کار و فارغ‌التحصیلان آموزش عالی که تعداد آنها هم بسیار زیاد است چرا آموزش و پرورش از نیروهای بازنشسته استفاده می‌کند و باید از حداقل نیروهای بازنشسته بهره ببرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین طرح رتبه‌بندی معلمان، بیمه بازنشستگان و بیمه طلایی را از دیگر سؤالات مورد نظر نمایندگان مجلس از وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: بخشی از این مطالبات به اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری برمی‌گردد و برخی دیگر نیاز به تامین اعتبار دارد.

وی با تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش به تنهایی قادر به تامین اعتبارات نیست، خاطرنشان کرد: دولت و شخص رئیس جمهور باید در این قضیه ورود پیدا کنند و اقدام عملی در این زمینه انجام دهند.

میرمحمدی با اشاره به اینکه تعداد فارغ‌التحصیلان مراکز آموزش عالی و شاغلان بسیار زیاد است، گفت: طرحی در مجلس مطرح است که سن بازنشستگی معلمان کاهش یافته و میزان پرداختی به بازنشستگان افزایش یا‌بد تا بتوانند حداقل مخارج زندگی را تا‌مین کنند.

وی با تاکید بر اینکه با استیضاح وزیر آموزش و پرورش مخالف هستم، اظهار کرد: بخشی از دغدغه نمایندگان مجلس مسائل کارشناسی است و باید دولت و مجلس آموزش و پرورش را کمک کنند تا اشکالات برطرف شود.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس افزود: صندوق ذخیره فرهنگیان یکی دیگر از سؤالاتی است که نمایندگان مجلس از شخص وزیر آموزش و پرورش دارند.

وی بیان کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان صندوقی کمکی و رفاهی و معیشتی است و قرار بوده که سود این صندوق به معیشت معلمان اختصاص یا‌بد اما چون در سال‌های گذشته مدیریت کافی بر این مجموعه نبوده این امر محقق نشده است.

انتهای پیام/م