اشتباه ظریف در تبریک به حکام سعودی/ فعالیت دستگاه دیپلماسی برای جلوگیری از جنایات آل سعود به کار گرفته شود
اشتباه ظریف در تبریک به حکام سعودی/ فعالیت دستگاه دیپلماسی برای جلوگیری از جنایات آل سعود به کار گرفته شود
امام‌جمعه سرخس اظهار کرد: به‌جای اینکه بخواهیم به یک حکامی که حکومتشان از اصل نامشروع است تبریک بگوییم، باید فعالیت دیپلماسی ما برای جلوگیری از جنایت‌های آن‌ها به کار گرفته شود.

حجت‌الاسلام علیرضا ارژنگ در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس، در واکنش به تبریک ظریف به وزیر خارجه سعودی گفت: ربط دادن حل مشکلات امروز به دست دشمنان کاری است که به تکرار مقام معظم رهبری تذکر دادند که این‌طور نیست که مشکلات به دست دشمنان ما حل شود و باید عرصه داخلی فعال شود.

 

وی تصریح کرد: در عرصه دیپلماسی نسبت به حکام سعودی امروز باید تمام جوامع، ملت‌ها و دولت‌های اسلامی عرصه را بر آل سعود تنگ کنند تا نتواند به جنایاتش ادامه بدهد.

 

امام‌جمعه سرخس بابیان اینکه تبریک ظریف به سعودهای کار صحیح و بجایی نبود، بیان کرد: تبریک به حکامی که این روزها دستشان به خون یمنی‌ها آغشته می‌شود کار صحیحی نبود.

 

حجت‌الاسلام ارژنگ اذعان کرد: بهتر این است که فعالیت‌های دیپلماسی برای جلوگیری از جنایت‌های آل سعود به کار گرفته شود.

 

وی اظهار کرد: به‌جای اینکه بخواهیم به یک حکامی که حکومتشان از اصل نامشروع است و یک عده خاص شاهزاده که نفت و سرمایه ملت را به غارت می‌برند و سرمایه مسلمانان را علیه خود مسلمانان استفاده می‌کنند، تبریک گفت باید فعالیت‌های دیپلماسی و وزیر امور خارجه ما در حمایت از جامعه اسلامی متمرکز شود.

 

امام‌جمعه سرخس در پایان بابیان اینکه تبریک وزیر امور خارجه به سعودی‌ها در زمانی که عربستان دست به جنایت و کشتار مردم مظلوم یمن می‌زند کار اشتباهی بود، گفت: امیدواریم مسئولان آگاه شوند و همان‌طور که مقام معظم رهبری نسبت به آل سعود هشدار دادند، جلوی این جنایت‌ها گرفته شود.

انتهای پیام/ب