عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت:تبریک گویی آقای ظریف بسیار بی جا بوده وبر خلاف حکمت، عزت و مصلحت ماست که سه رکن اساسی سیاست خارجی می باشد و این پیام روح جوانان ایرانی را خدشه دار کرده است.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا، فاطمه آلیا در گفتگو با سرویس سیاسی “آرمان کرمان” در واکنش به تبریک ظریف به وزیر جدید سعودی ابراز کرد: در روابط بین المللی و در شرایط عادی،تبریک یک همتا به همتا طبیعی و یک عرف است اما در این شرایط و در این مقطع تاریخی، چنین پیام تبریکی صحیح نیست و ظریف باید پاسخگو باشد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور افزود: اگر توجیه این کار، حفظ روابط و تعامل برای تجلی اقتدار جمهوری اسلامی است، باید گفت عزت و اقتدار ایران با خون شهدا تضمین شده است و وصیت نامه و نفوذناپذیری آنها امضا و تاییدی بر این عزت است.

آلیا با بیان اینکه آل سعود و دولت مردانش مورد تنفر ملت حجاز وتمام مسلمانان جهان است، گفت: تبریک گویی آقای ظریف بسیار بی جا بوده وبر خلاف حکمت، عزت و مصلحت ماست که سه رکن اساسی سیاست خارجی می باشد.

وی با تاکید براینکه ما از دولتمردان خود انتظار داریم موقعیت شناس باشند، تصریح کرد: اگر جنایات و کودک کشی آل سعود در یمن و هم پیمانی آنها با صهیونست را نادیده بگیریم، نمی توانیم از بی حرمتی انها نسبت به دو جوان ایرانی بگذریم و ظریف می توانست با سکوت خود در چنین شرایطی، برای همتای خود پیام داشته باشد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور اظهار کرد: پیام تبریک ظریف ،خدشه وارد کردن به روح جوانان ماست که به دلیل بی حرمتی به دو جوان ایرانی بسیار عصبانی هستند و اگر با این بهانه که این تبریک یک عرف بین المللی است، قصد توجیه این حرکت را داشته باشد، برای هیچکدام از ایرانیان، خانواده های شهدا و تمام کسانی که برای عزت ایران ایثارگری می کنند قابل قبول نیست.

آلیا تاکید کرد: دولتمردان ما به دلیل خدشه دار کردن عزت و اقتدار ملت ایران و تصمیم هایی که حکیمانه نیست، رفتارهایی از خود نشان می دهند که بعدها قصد توجیه ان را دارند که به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

وی در پایان با بیان اینکه آل سعود در پشت صحنه با صهیونیست ها هم پیمان هستند، خاطرنشان کرد: در شرایطی که می بینیم افراد غیرنظامی را به خاک و خون می کشند، باید برای رفتار وزیر خارجه ایران اظهار تاسف کنیم که در خارج از چهارچوب حکمت، عزت و مصلحت کشور عمل می کند.

انتهای پیام/م