کلنگ زنی پل «سرخس- سرخس» قبل از سفر رئیس جمهور ترکمنستان به ایران
کلنگ زنی پل «سرخس- سرخس» قبل از سفر رئیس جمهور ترکمنستان به ایران
سفیر ایران در عشق‌‏آباد گفت: اجرای طرح پل «سرخس- سرخس» قرار است کلنگ آن قبل از سفر آتی رئیس جمهور ترکمنستان به تهران به زمین زده شود.

به گزارش نسیم سرخس، «سید محمد موسی هاشمی گلپایگانی» سفیر ایران در عشق‌آباد در گفت‌وگو با  فارس در عشق ‏آباد اظهار داشت: «قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان هفته آینده برای شرکت در نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز به تهران سفر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه سومین نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز دوم آذرماه در تهران برگزار خواهد شد، تصریح کرد: رئیس جمهور ترکمنستان یک روز قبل از برگزاری این نشست، به تهران آمده و بازدیدهایی را با مقامات ایرانی انجام خواهد داد.

سفیر ایران در عشق‌آباد با اشاره به دیدار چند روز گذشته «عباس آخوندی» وزیر راه و شهرسازی ایران با رئیس جمهور ترکمنستان، گفت: این ملاقات بیش از ۲ ساعت ادامه داشت که در آن مسائل اقتصادی و مذاکرات گذشته بین ۲ کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این دیدار قرار شد رئیس جمهور ترکمنستان دستوراتی را به طرف ترکمنی صادر کند تا همکاری‌های بین ۲ کشور با سرعت بیشتری ادامه یابد.

هاشمی گلپایگانی افزود: رئیس جمهور ترکمنستان، تعاملات اقتصادی و تجاری را یکی از پایه‌های مهم و اصلی روابط میان ۲ کشور تعریف و در این راستا توصیه‌هایی نسبت به حضور شرکت‌های خدمات فنی و مهندسی ایران در طرح‏‌هایی که در ترکمنستان در دست اجرا است و یا طراحی می‌شود به خصوص طرح احداث جاده «تجن -سرخس» و جاده «عشق‏‌آباد- ترکمن‏‌آباد» را ارائه کرد.

سفیر ایران در عشق‌آباد با اشاره به اینکه تعدادی از مسئولین ایرانی، آخوندی را در این سفر همراهی می‌کردند، افزود: همکاری‌ در زمینه انرژی، برق، ارائه تجهیزات خطوط انتقال برق، راه آهن، مصالح ساختمانی و .. نیز مذاکراتی صورت گرفت.

وی افزود : وزیر راه و شهرسازی ایران در این سفر به صورت جداگانه با «رشید مرداف» وزیر خارجه و نیز «دوردلی‌‏اف» معاون رئیس جمهور ترکمنستان در امور شهرسازی نیز ملاقات و مذاکرات خوب و مثبتی پیرامون همکاری‌های دوجانبه به خصوص اجرای طرح پل «سرخس- سرخس» که قرار است کلنگ آن قبل از سفر آتی رئیس جمهور ترکمنستان به تهران به زمین زده شود، صورت گرفت.

انتهای پیام/