دو غول خارجی جدید در راه لیگ برتر
دو غول خارجی جدید در راه لیگ برتر
این روزها که شانس تیم ملی بسکتبال برای رسیدن به المپیک ریو کمتر از قبل شده همه نگاهها در این رشته به لیگ برتر و جذب بازیکنان مطرح توسط مدعیان است.
به گزارش نسیم سرخس، به نقل از مشرق – این روزها که هنوز پرونده تیم ملی بسکتبال بسته نشده و آسمان خراش ها سال بعد برای صعود به المپیک ریو مسابقات انتخابی قاره ای را در پیش دارند، مدعیان در لیگ برتر به فکر بستن تیم هایی قدرتمند هستند. مسابقاتی که از هفتم آبان ماه آغاز خواهد شد.

اخبار رسیده حاکی از خرید خارجی سه تیم و احتمال بازگشت حضور یکی از بسکتبالیست‌های خارجی فصل های گذشته لیگ در تیم شهرداری گرگان است. در ادامه نگاهی به نقل و انتقالات مهم فصل و اینکه ۱۲ ملی پوش این رشته به کجا رفتند و چه شرایطی دارند، انداخته ایم.

دو غول خارجی جدید در راه لیگ برتر

* سوسا خارجی پتروشمی
پتروشیمی بندرامام یکی از مهم ترین تیم های این فصل از مسابقات با هدایت مهران شاهین طبع به زودی ادگار سوسا گارد راس دومنیکن که سال گذشته با دینامو ساساری قهرمان ایتالیا شده و سابقه حضور در آتلانتا هاوس در لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا NBA را دارد، در تمرینات خود می بیند. این خرید پترو را باید کنار کوچ آرمان زنگنه و سعید داورپناه از مهرام به پتروشیمی و تمدید قرارداد با بهنام یخچالی گذاشت.

*ویدن کنار هاشمی
همچنین تیم بسکتبال دانشگاه آزاد دیگر تیم مهم و مدعی لیگ هم تونی ویدن بازیکن آمریکایی پست یک و دو را به خدمت گرفته است. او از قبرس به ایران می آید و سال گذسته گارد راس اول این کشور پس از رقابت های باشگاهی شناخته شد. او سابقه بازی در یونان و لهستان را هم دارد.

اما بمب خبری دانشگاه بعد از قرارداد بستن با مطفی هاشمی به عنوان سرمربی، خرید صمد نیکخواه بهرامی کاپیتان تیم ملی به این صورت بود که او بعد از لیگ چین به این تیم ملحق شود. آنها همچنین با جواد داوری و روزبه ارغوان تمدید کردند.

*کوچ رایان از دانشگاه آزاد به گرگان
رایان ریچاردز سنتر ۲متر و ۱۳ سانتی منتری فصل قبل دانشگاه آزاد این فصل را در کنار شاگردان هاشمی نخواهد بود. این بازیکن بلند قامت که اهل انگلیس است در فصل جاری در شهرداری گرگان بازی خواهد کرد.
از تیم پر رفت و آمد شهرداری گرگان خبر می رسد که قرار بود  آنها طی ۷۲ ساعت پرونده جذب بازیکن خارجی را به خط آخر برسانند. حامد سهراب نژاد به این تیم پیوسته است.

* اسلاوکو در راه؟
تیم آینده سازان میهن اصفهان نیز اسلاوکو بارنز بازیکن سابق همیاری زنجان را به خدمت گرفته است. این سنتر صربستانی سابقه بازی در ذوب اهن را هم در کارنامه دارد.

دو غول خارجی جدید در راه لیگ برتر

* بازیکن نفت در اراک
شهرادی اراک هم ایوان لوکوویچ بسکتبالیست مونته نگرویی فصل گذشته نفت آبادان را به خدمت گرفته است. این بازیکن که هنوز با او قراردادی امضا نشده پیش از این هم در استقلال زرین قشم بازی می کرد. همچنین اصغر کاردوست و حامد آفاق بازیکنان تیم ملی هم به اراک رفتند.

* انتقال چند ملی پوش و عرفان
از سایر نقل و انتقالات ملی پوشان هم باید یادآوری کرد که اوشین ساهاکیان، فرید اصلانی و سجاد مشایخی به شیمیدر تهران رفتند و محمد حسن زاده و محمد جمشیدی با آرن داوودی راهی نفت آبادان شدند. جدا از این ها عرفان نساج پور هم به تیم طرح مسکن ثامن پیوسته است.

* شایعه قرارداد پترو با حدادی
اما حامد حدادی دوباره با یک تیم چینی قرارداد بسته و اگر بخواهد پس از پایان این لیگ به ایران بیاید گزینه ای جز پتروشیمی برای او ترسیم نمی شود. حتی شایعه شده او از حالا با پترو بسته، که بعید به نظر می رسد.

مهدی کامرانی هم لیگ چین را انتخاب کرده و شاید بعد از این مسابقات مثل پارسال شانسی برای حضور در لیگ ایران نداشته باشد.

* فقط سه تمدیدی !
نکته جالب و قابل توجه این است که از میان بازیکنان سرشناس و ملی پوش تنها سه بازیکن بهنام یخچالی، جواد داوری و روزبه ارغوان در تیم های خود ماندند و سایر بازیکنان تیم جدیدی را تجربه می کنند!

شهرداری اراک، پتروشیمی بندرامام، دانشگاه آزاد اسلامی، نیروی زمینی، شهرداری گرگان، شیمیدر تهران، شهرداری تبریز و پالایش نفت آبادان، ثامن مشهد و آینده سازان میهن ده تیم شرکت کننده در لیگ امسال هستند.

برنامه کامل هفته نخست  به شرح زیر است:

پتروشیمی بندر امام – ثامن مشهد

شهرداری اراک – آینده سازان میهن اصفهان

نیروی زمینی – شهرداری تبریز

دانشگاه آزاد – پالایش نفت آبادان

شهرداری گرگان – شیمیدر تهران

تمام بازی‌های ساعت ۱۶ آغاز می‌شود.

مهرام، قهرمان فصل گذشته با تصمیم مسئولان این باشگاه در این فصل حضور ندارد.

 انتهای پیام/