تعداد بیکاران ثبت شده سرخس کمتر از ۵۰۰۰ نفر است/ نرخ بیکاری در سرخس به ۱۳/۷ کاهش پیدا کرد
تعداد بیکاران ثبت شده سرخس کمتر از ۵۰۰۰ نفر است/ نرخ بیکاری در سرخس به ۱۳/۷ کاهش پیدا کرد

حسین سنجرانی گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که انجام دادیم نرخ بیکاری کل شهرستان سرخس از ۱۹/۱ به کمتر از ۱۴ درصد یعنی ۱۳/۷ رسیده است.

حسین سنجرانی در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس، درباره وضعیت بیکاری و تولید و اشتغال در شهرستان سرخس گفت: بحث بیکاری از مهم‌ترین مسائلی است که مسئولان بر اساس شعار سال در دستور کار خودشان قرار دادند و در شهرستان سرخس جلسات اشتغال و اقتصاد مقاومتی تقریباً هر هفته یا هر ۱۰ روز از ابتدای سال تشکیل شده است.

 

فرماندار سرخس با اشاره به آمار بیکاری در سرخس خاطرنشان کرد: در مناطق شهری نرخ بیکاری ۲۰/۱ درصد و در مناطق روستایی ۱۸ درصد بوده که بالاترین نرخ بیکاری در استان خراسان رضوی مربوط به شهرستان سرخس بوده است اما با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که انجام دادیم نرخ بیکاری کل شهرستان سرخس از ۱۹/۱ به کمتر از ۱۴ درصد یعنی ۱۳/۷ رسیده است.

 

سنجرانی عنوان کرد: این آمار بر اساس اشتغال ایجاد شده است یعنی فرد برای مدت مشخصی در جایی مشغول به کار شده و در آن مدت برای او بیمه واریز شده است.

 

وی تصریح کرد: در بحث اشتغال یک سری شاخص‌هایی وجود دارد که وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی مشخص کرده است که برای هر کسی که حتی در یک هفته حق بیمه واریز شده به‌عنوان شغل ایجاد شده محسوب می‌شود.

 

فرماندار سرخس اظهار کرد: آمار بیکاری شهرستان سرخس قبل از این حدود ۸ هزار نفر ثبت شده بود که در حال حاضر زیر ۵ هزار نفر ثبت داریم و این یعنی تعداد ۳ هزار نفر در آمار بیکاری کاهش داشته‌ایم.

 

سنجرانی بیان داشت: معیاری که اداره کار دارد این است که حتی اگر فردی یک روز در هفته سرکار رفته باشد و برای او بیمه واریز شده باشد به‌عنوان شغل محسوب می‌شود اما اعتقاد ما بر این است که کار باید مستمر، مداوم و پایدار باشد.

 

وی با اشاره به برنامه‌های دولت، آستان قدس رضوی و بنیاد برکت در حوزه اشتغال پایدار در مناطق روستایی شهرستان سرخس ابراز کرد: امیدواریم با توجه به اقدامات و برنامه‌های نهادهای مختلف در حوزه ایجاد اشتغال پایدار بتوانیم آمار بیکاری شهرستان سرخس را به شاخص‌های اشتغال استان که کمتر از ۱۰ درصد است، برسانیم.

 

فرماندار سرخس در پایان به پرداخت تسهیلات توسط نهادهای حمایتی و بانک‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: دولت زیرساخت‌ها و شرایط لازم را آماده می‌کند و باید مردم را تشویق کنیم تا از این تسهیلات برای ایجاد اشتغال استفاده کنند.

انتهای پیام/ع