حکام مست سعودی مزدورانی برای خیانت به حرمین شریفین هستند
حکام مست سعودی مزدورانی برای خیانت به حرمین شریفین هستند
امام جمعه سرخس گفت: امروز بدترین جنایات با کمک اسرائیل و آمریکا و مدعیان دموکراسی، توسط حکام مست سعودی در یمن که در واقع خائن الحرمین شریفین هستند در حال انجام است و باید همه این جنایات را محکوم کنیم.

به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، حجت الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه های این هفته نمازجمعه سرخس با توصیه به رعایت تقوای الهی گفت: تقوا میسر نمی شود مگر با اجرای فرامین الهی و مبارزه با خواهش های نفسانی و در یک کلمه تقوا با اجتنباب از معصیت و توجه به واجبات الهی میسر می شود.

 

وی در ادامه سلسله مباحث هفته های گذشته درباره تحکیم بنیان خانواده با اشاره به وظایف پدر و مادر نسبت به فرزندان خاطرنشان کرد: نگاه پدر و مادر به فرزندان باید نگاه الهی باشد، چون فرزندان امانتی هستند که از طرف خداوند به آن ها عطا شده است.

 

امام جمعه سرخس تصریح کرد: پدر و مادر نباید به خاطر نداری فرزندانشان را سرزنش کنند و این باعث شود که از فرزند آوری جلوگیری کرده که قطعا رزق و روزی دست خداوند است.

 

وی تلاش برای هدایت فرزندان را از دیگر وظایف پدر و مادر برشمرد و افزود: مراقبت از اعمال دینی و اخلاقی فرزندان وظیفه پدر و مادر است.

 

خطیب نمازجمعه سرخس اظهار کرد: متاسفانه امروز به دلایلی فرزند ما اطلاعات او از بازیگران و سینما بیشتر از مسائل اعتقادی و دینی او است.

 

حجت الاسلام ارژنگ در ادامه با تبریک هفته معلم و گرامیداشت علامه و معلم شهید مرتضی مطهری اذعان کرد: در دیگاه اسلام علم به تنهایی ارزش نیست، علم اهمیت و ارزشش زمانی است که زکات آن پرداخته شود.

 

وی بیان کرد: هدف معلم تعلیم یک سلسله مطالب نیست بلکه نشر و تعلیم معارف ناب دینی و اسلامی است.

 

امام جمعه سرخس عشق و شوق انسان سازی و آگاهی دادن در کنار تعلیم و تربیت را از شاخصه ها و لوازم معلمی عنوان کرد.

 

خطیب نمازجمعه سرخس با بیان اینکه تکریم اهل علم از ضروریات است، تصریح کرد: شان معلم بالاتر از مسائل اقتصادی است و نباید معلم ما دغدغه معیشت داشته باشد.

 

حجت الاسلام ارژنگ با اشاره به اینکه شوکت نظام اسلامی وابسته به ولایت فقیه بوده و دیدگاه های مقام معظم رهبری باید همیشه مدنظر باشد، عنوان کرد: آمریکا غلط می کند ایران اسلامی را تهدید کند، مذاکره زیر شبح تهدید هیچ فایده ای ندارد و این عزت و عظمت امروز جمهوری اسلامی به خاطر دین و معنویت است.

 

امام جمعه سرخس در پایان با بیان اینکه اعمال ننگین و جنایات آل سعود را باید محکوم کنیم، تصریح کرد: امروز بدترین جنایات با کمک اسرائیل و آمریکا و مدعیان دموکراسی، توسط حکام مست سعودی در یمن که در واقع خائن الحرمین شریفین است در حال انجام است و باید همه این جنایات را محکوم کنیم.

انتهای پیام/ب