وزیر امور خارجه کشورمان در نامه‌ای به وزیر امورخارجه ترکیه اظهار امیدواری کرد با درایت و تدبیر با تروریسم به عنوان معضل اصلی منطقه و جهان مبارزه شود.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از ایلنا،  سفارت کشورمان در آنکارا اعلام کرد: محمد جواد ظریف در پیامی خطاب به مولود چاووش‌اغلو، وزیر امور خارجه شصت‌و چهارمین دولت‌جمهوری ترکیه، ضمن تبریک به وی به دلیل انتخاب مجدد وی به این سمت، ابراز اطمینان کرد با درایت و تدبیر دو طرف مشکلی که اخیرا بین دو همسایه و دو کشور دوست ما در منطقه بروز کرده حل شده و همه ما به اتفاق یکدیگر بتوانیم با معضل اصلی منطقه و جهان که تروریسم است مبارزه کنیم.
متن کامل این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای مولود چاووش‌اغلو

وزیر محترم امور خارجه جمهوری ترکیه

سلام علیکم؛

انتخاب مجدد جنابعالی به عنوان وزیر امور خارجه جمهوری ترکیه را تبریک می‌گویم. اطمینان دارم روابط دوستانه و برادرانه دو کشور ایران و ترکیه، در دولت جدید که با اقبال گسترده تر مردم ترکیه انتخاب شده است، همچنان روند رو به رشد خواهد داشت.

همچنین مایلم با اغتنام از فرصت ضمن تاکید بر اهمیت تداوم رایزنی‌های دو کشور جهت کمک به حل و فصل مسائل منطقه و جهان اسلام که در شرایط بسیار حساس و پیچیده به سر می‌برند، بر اثرات مثبت این‌گونه مشورت‌ها تاکید نمایم.

همچنین اطمینان دارم با درایت و تدبیر دو طرف مشکلی که اخیرا بین دو همسایه و دو کشور دوست ما در منطقه بروز کرده حل شده و همه ما به اتفاق یکدیگر بتوانیم با معضل اصلی منطقه و جهان که تروریسم است مبارزه نمائیم.

برای جنابعالی و ملت شریف ترکیه آرزوی موفقیت و بهروزی دارم.

محمدجواد ظریف

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

انتهای پیام/م