تحقق ۱۴۰ درصدی واکسیناسیون هاری در سرخس
تحقق ۱۴۰ درصدی واکسیناسیون هاری در سرخس
رئیس شبکه دامپزشکی سرخس از تحقق 140 درصدی واکسیناسیون هاری در شهرستان خبر داد.

به گزارش نسیم سرخس و به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی سرخس دکتر عباس باغبان نژاد گفت: در سال گذشته حجم مایه‌کوبی جمعیت سگ صاحبدار سرخس ۳ هزار و ۷۳۶ قلاده بوده است که با توجه به پیش‌بینی عملکرد واکسیناسیون ۲ هزار و ۶۵۰ قلاده سگ برای سال ۹۳، میزان انجام تعهد دامپزشکی این شهرستان بالغ‌بر ۱۴۰ درصد برنامه سالیانه ابلاغی از طرف اداره کل دامپزشکی استان است.

 

وی افزود: با توجه به وجود چند مورد کانون هاری در سطح استان و همچنین سرخس در سال گذشته، مبارزه با این بیماری ۱۰۰% کشنده از طریق واکسیناسیون و آموزش و اطلاع‌رسانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

 

رئیس شبکه دامپزشکی سرخس تصریح کرد: اتلاف سگ‌های ولگرد به‌عنوان پل ارتباطی حیات‌وحش یا دام اهلی و انسان، با همکاری شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نیز نقش بسزایی در پیشگیری از این بیماری مهلک دارد.

 

دکتر باغبان نژاد از شهروندان و دامداران عزیز درخواست کرد تا در صورت مشاهده هرگونه سگ مشکوک به هاری با علائم حمله‌وری به انسان و دام، ریزش بزاق، ترس از آب و نور، بی‌اشتهایی و ناتوانی در بلعیدن غذا و یا فلجی پا، مراتب را سریعاً به دامپزشکی سرخس با شماره تماس ۳۴۵۲۶۹۳۰ اطلاع دهند.

انتهای پیام/ب