تیم ملی والیبال ایران قبل از حضور در لیگ جهانی سال 2015 حداقل پنج مسابقه دوستانه و تدارکاتی خواهد داشت.
به گزارش نسیم سرخس، لیگ جهانی والیبال سال ۲۰۱۵ با حضور ۳۲ تیم در سه سطح از هشتم خردادماه آغاز می‌شود و تیم ملی ایران در گروه دوم سطح یک با آمریکا (قهرمان لیگ جهانی)، روسیه (قهرمان المپیک) و لهستان (قهرمان جهان) همگروه است.

بر اساس برنامه اعلام شده تیم ملی کشورمان پیش از آغاز رقابت‌های لیگ جهانی سه دیدار دوستانه با تیم ملی فنلاند و دو دیدار دوستانه با جمهوری چک خواهد داشت که بر این اساس ملی پوشان کشورمان ۲۰ اردیبهشت ماه راهی این دو کشور خواهند شد.

تیم ملی والیبال ایران روزهای پنج شنبه تا شنبه ۲۴، ۲۵ و ۲۶ اردیبهشت در سه دیدار تدارکاتی و دوستانه به مصاف فنلاند می روند که این بازی ها در دو شهر این کشور برگزار خواهد شد.

ملی پوشان کشورمان سپس ۲۷ اردیبهشت ماه راهی جمهوری چک خواهند شد تا در مدت حضور خود در این کشور (تا سوم خرداد) دو دیدار تدارکاتی با تیم ملی والیبال جمهوری چک برگزار کنند.

زمان دقیق این دو مسابقه هنوز قطعی نشده و از سوی دیگر دیدار دوستانه با تیم های ملی صربستان و اسلواکی در مدت اردوی کشور جمهوری چک یکی دیگر از برنامه هایی است که احتمال آن وجود دارد اما هنوز قطعی نشده است.

تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی امسال ابتدا به مصاف تیم های آمریکا، لهستان و روسیه در این کشورها می‌رود و از ۲۹ خرداد بازی‌های دور برگشت در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران پیگیری خواهد شد.

منبع: فدراسیون والیبال
انتهای پیام/