فاز جدید عملیات برون سپاری در پالایشگاه گاز سرخس کلید خورد
فاز جدید عملیات برون سپاری در پالایشگاه گاز سرخس کلید خورد
سرپرست امور پیمان های شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از آغاز عملیات شناسایی فرآیندها و فعالیت های قابل برون سپاری در این مجتمع گازی خبرداد.

به گزارش نسیم سرخس، به نقل از روابط عمومی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس، مهدی حیدرنژاد با اعلام این خبر گفت: با توجه به رویکرد جدی شرکت ملی گاز ایران در خصوص برون سپاری فعالیت های قابل واگذاری، اقدامات جدی این مجتمع گازی نیز در این زمینه آغاز شده است.
وی اظهارداشت: برای حرکت به سمت یک برون سپاری مطمئن لازم است مقدمات کار و مطالعات اولیه در خصوص شناسایی فرآیند ها، تدوین نقشه راه، تنظیم روش اجرایی و مفاد اسناد اجرایی بر اساس مطالعات دقیقی صورت گیرد.
سرپرست امور پیمان های پالایشگاه خانگیران تصریح کرد: از آنجا که گاهی همزمان با برون سپاری اصلاح فرآیندها نیز در جهت بهبود و کاهش هزینه ها و همچنین چابک سازی سازمان صورت می پذیرد شناخت فرآیندها و روش های بهبود آن می بایست همزمان مورد توجه قرار گیرد.
حیدرنژاد با بیان اینکه نخستین برون سپاری در تاریخ به قرن ۱۸ و ۱۹ میلادی بر می گردد بیان کرد: در گذشته برون سپاری به طور معمول در خصوص شرکت هایی که در مسیر حرکت دچار مشکلات اجرایی می شدند صورت می گرفته، حال آنکه امروزه شرط امکان انجام یک برون سپاری موفق قرار گرفتن شرکت در موقعیت شایستگی و تثبیت است.
سرپرست امور پیمان های شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد اضافه کرد: به منظور حرکت به سمت برون سپاری اقدامات جدی در خصوص تشکیل کارگروه مربوطه و آغاز شناسایی و تدوین فرآیندهای مرتبط صورت گرفته که بر این اساس در گام نخست جلسه ای با همین موضوع تشکیل و مدیران ارشد این مجتمع گازی به بحث و بررسی و تدوین روش اجرایی در این خصوص پرداختند.
وی با اشاره به ضرورت استفاده از مکانیزم های جدید و جایگزین در مدیریت منابع مالی و انسانی، اقدام به برون سپاری را یکی از راه حل های مهم در سبک سازی سازمانی و تمرکز آن بر اهداف اصلی برشمرد.
حیدرنژاد با اشاره به برون سپاری های موفق در داخل کشور در حوزه ی مدیریت خدمات شهری و دفاتر پیش خوان، فروش محصولات در بورس را یک نوع استفاده از مکانیزم های مالی شفاف و برون سپاری دولتی عنوان کرد و یادآور شد: این مجتمع گازی برنامه های کوتاه مدت و بلند مدتی در خصوص برون سپاری فرآیندها در دست اقدام دارد.

انتهای پیام/