کارشناس مسائل سیاسی گفت: وقتی مقام معظم رهبری می فرمایند که توافق هسته ای هنوز تصویب نشده و تکلیفش معلوم نیست یعنی اینکه باید در مجاری قانونی یعنی همان مجلس بررسی و تصویب شود تا پاسخی باشد برای برخی ها که استدلال می کنند که اگر توافق هسته ای در مجلس تصویب شود به ضرر ما خواهد بود.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا، حجت الاسلام و المسلمین حسن غفاری کارشناس مسائل سیاسی و استاده حوزه و دانشگاه در گفتگو با خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی ثامن اظهار داشت: صرف نظر از درستی و غلطی از رسانه های غربی پیدا است  شاه بیت پیام مجموعه رسانه های  غربی حامی توافق هسته ای این است که توانستیم بدون هیچ هزینه ای  ایران را شکست دهیم و در مراکز نظامی آن نفوذ کنیم و بتوانیم در پیشرفت هسته ای آنها اختلال ایجاد کنیم و مهم تر از همه امنیت اسرائیل را تامین کنیم.

وی بیان داشت: در داخل هم حامیان سرسخت و بی چون و چرای توافق هسته ای این نظر را در حال منتشر کردن هستند که تابوی مذاکره با آمریکا شکسته شده است و شعار مرگ بر آمریکا دیگر معنایی ندارد و به دنبال سوء استفاده از توافق هسته ای برای رسیدن به اهداف خود برای برقراری رابطه با آمریکا بودند.

کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: روز گذشته مخاطب سخنان رهبری جهان اسلام بود ایشان فرمودند ما به هر شکلی با کشورهایی که  با رژیم صهیونیستی مبارزه کند کمک می کنیم و ما جلوی آمریکا را در جنگ های نیابتی گرفتیم  و انها را زمین زدیم و فرمودند به هر طریق ممکن هم از مقاومت حمایت می کنیم  تا جلوی سوء استفاده ها از توافق هسته ای گرفته شود.

وی افزود: مقام معظم رهبری بارها فرمودند از تیم مذاکره کننده هسته ای حمایت می کنند اما عده ای از این  حمایت برای رسیدن به اهدافی غیر از منافع ملی  سوء استفاده می کنند مقام معظم رهبری هم  خردمندانه  اشاره کردند که هرگز اجازه نفوذ به آمریکا را نمی دهند.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: اشاره مقام معظم رهبری به نفوذ اقتصادی بسیار هوشمندانه بود، همه می دانند که مک دونالد نماد اقتصاد غرب است و عده ای منفعت طلب خوشحال از این که قرار است مک دونالد وارد ایران شود، مقام معظم رهبری هم فرمودند  جلوی نفوذ اقتصادی را خواهیم گرفت زیرا قرار است توافق هسته ای باعث پیشرفت ملت ایران شود و جلوی بیکاری گرفته شود نه اینکه ایران تبدیل به بازار عرضه کالاهای غربی شود.

غفاری گفت: بعد از سخنان صریح مقام معظم رهبری رسانه های خارجی بیشتر از برخی داخلی ها پیام سخنان ایشان را دریافت کردند و در تحلیل های خود آوردند علی رغم اینکه  رهبری ایران با حمایت از مذاکره کنندگان در حال پیشبرد منافع ملی ایران است از طرفی  هم اعلام می کند این توافق هرگز به معنای دوستی با آمریکا نیست.

وی اظهار داشت:  وقتی مقام معظم رهبری می فرمایند که توافق هسته ای هنوز تصویب نشده و تکلیفش معلوم نیست یعنی اینکه باید در مجاری قانونی یعنی همان مجلس بررسی و تصویب شود تا پاسخی باشد برای برخی ها که استدلال می کنند که اگر توافق هسته ای در مجلس تصویب شود به ضرر ما خواهد بود.

کارشناس مسائل سیاسی خاطر نشان کرد :وقتی رئیس جمهور قبلی مصوبه شورای عالی امنیت ملی را کاغذ پاره خواند همین تیم مذاکره کنند گفتند رئیس جمهور فهم سیاسی ندارد و به حقوق سیاسی آشنا نیست در حالی که امروز همان ها اعلام می کنند توافق هسته ای نباید  در مجلس تصویب شود یعنی خلاف حقوق سیاسی حرف می زنند، اینکه مقام معظم رهبری می فرمایند معلوم نیست توافق هسته ای تصویب شود یعنی معلوم نیست در مجلس شورای اسلامی تصویب شود یا نه؛ اگر تناقضات گفته شده  با آنچه در توافق هسته ای وجود دارد مشخص شود مردم متوجه خواهند  شد که باید برخی از بندهای توافق حذف شود زیرا با منافع ملی آن ها سازگار نیست.

غفاری گفت: دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران در آمریکا دو گروه هستند گروهی که مخالف توافق هسته ای ست زیرا بسیار پرتوقع تر هستند و می خواهند ایران عقب نشینی بیشتری داشته باشد و به صورت جدی مخالفت خود را دنبال می کنند  و گروهی دیگر می دانند اگر همین منافعی را هم که در این توافق به دست آوردند است از دست بدهند بیشتر ضرر کرده اند.

استاد حوزه و دانشگاه در پایان بیان داشت: با این بازی سیاسی که غربی ها  به راه انداختند می خواهند عطش موافقت با توافق هسته ای در ایران بیشتر شود، صهیونیست ها از جمله نتانیاهو برای بازار گرمی برای جهان  شرق با توافق هسته ای مخالفت می کند و عده ای هم فریب این بازی ها را می خورند.

انتهای پیام/م