سد «شوریجه» در شهرستان سرخس احداث می‌شود
سد «شوریجه» در شهرستان سرخس احداث می‌شود
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت‌:سد «شوریجه» بر روی رود مرزی کشف رود شهرستان سرخس با ظرفیت بیش از ۲۰۰ میلیون متر مکعب احداث می‌شود.

به گزارش نسیم سرخس، احمد سجادی اظهار کرد: اعتبارات سد «شوریجه» از محل بودجه اختصاص یافته به مهار آب‌های مرزی در استان‌های مختلف از جمله خراسان رضوی احداث می‌شود.

 

وی با بیان اینکه سد شوریجه از مستحکم‌ترین سدها و مهمترین سدهای قابل احداث در استان به شمار می‌رود، افزود: این سد با هدف تامین آب شرب مشهد مقدس و تامین آب کشاورزی  با اعتبار ۵ میلیارد تومان احداث می‌شود.

 

نماینده مردم سرخس در مجلس شورای اسلامی یکی دیگر از پروژه‌های دیگر در ارتباط با مهار آب‌های مرزی در خراسان رضوی را احداث سدهایی در شهرستان‌های کلات و درگز اعلام کرد.

 

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی یکی دیگر از اقدامات مصوب در خانه ملت آب رسانی به روستاها دانست و گفت: در این رابطه یک درصد درآمد تولید نفت به مسئله آب رسانی به روستاها اختصاص پیدا کرده است.

 

سجادی تصریح کرد: در حال حاضر به ۲ هزار روستای خراسان رضوی از طریق تانکر آب‌رسانی می‌شود که این تعداد روستا فاقد آب آشامیدنی سالم برای استان بسیار زیاد است امیدواریم با بودجه اختصاص یافته بتوانیم این مشکل را برطرف کنیم.

 

نماینده مردم سرخس در مجلس شورای اسلامی یکی دیگر از مباحث مطرح در وزارت نفت  را مسئله استخراج از معادن مشترک نفتی وگازی در شهرستان سرخس اعلام کرد و گفت: در شهرستان سرخس میدان گازی مشترک دولت آباد با کشور ترکمنستان وجود دارد که در این منطقه متاسفانه کشور توانسته چند حلقه چاه استخراج حفاری کند و این مسئله در حالی است که کشور ترکمنستان توانسته ۲۰ حلقه چاه حفر کند.

 

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در میدان مشترک دولت آباد سرخس ما دچار خود تحریمی شده‌ایم و کشور ترکمنستان توانسته از این میدان مشترک گازی برداشت چند برابری داشته باشد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/