معرفی ۵ متخلف بهداشتی به مراجع قضایی سرخس
معرفی ۵ متخلف بهداشتی به مراجع قضایی سرخس
رئیس شبکه دامپزشکی سرخس گفت: در یک ماه گذشته تعداد 5 نفر از متخلفین بهداشتی شهرستان توسط واحد نظارت شبکه دامپزشکی به مراجع قضایی معرفی شده اند.

به گزارش نسیم سرخس، عباس باغبان نژاد با بیان اینکه در یک ماه گذشته تعداد ۵ نفر از متخلفین بهداشتی شهرستان توسط واحد نظارت شبکه دامپزشکی به مراجع قضایی معرفی شده اند، گفت: این افراد سودجو از طریق کشتار غیر مجاز دام و مرغ زنده، سلامتی مصرف کنندگان را به خطر انداخته که با بازدیدهای انجام شده از محل فروش آن ها و تنظیم صورتجلسه و ضبط مستندات، به منظور تامین امنیت و سلامت غذایی مصرف کنندگان و جلوگیری از انجام تخلفات بعدی به مراجع قضایی معرفی شدند.

 

رئیس شبکه دامپزشکی سرخس تصریح کرد: براساس قانون، عرضه و کشتار غیر مجاز دام و طیور به تشخیص سازمان دامپزشکی از مصادیق «تهدید علیه بهداشت عمومی» محسوب می شود.

 

وی بیان کرد: از شهروندان در خواست داریم برای حفظ سلامتی خود و پیشگیری از بیماری های قابل انتقال از دام به انسان همچون تب مالت، تب خونریزی دهنده ی کِریمه کنگو، آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، سیاه زخم، کیست هیداتید و هاری از کشتار غیر مجاز دام و طیور و مصرف گوشت فاقد مهر بهداشتی دامپزشکی خودداری کنند.

 

باغبان نژاد در پایان گفت: شهروندان عزیز به بسته بندی و تاریخ مصرف فرآورده های خام دامی توجه کنند و موارد تخلف بهداشتی را از طریق شماره تماس ۳۴۵۲۶۹۳۰ به واحد نظارت شبکه دامپزشکی شهرستان سرخس گزارش دهند.

انتهای پیام/