جرایاناتی که علیه نظام هستند در سنگر نمازجمعه شناخته می شوند
جرایاناتی که علیه نظام هستند در سنگر نمازجمعه شناخته می شوند
خطیب نمازجمعه سرخس گفت: نمازجمعه باعث ارتقای بینش اعتقادی و سیاسی مردم می شود و در این سنگر جریاناتی که علیه نظام هستند و توطئه می کنند شناخته می شوند.

به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، حجت الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه های این هفته نمازجمعه سرخس با توصیه به رعایت تقوای الهی به عنوان دژ محکمی در برابر امیال شیطانی و هواهای نفسانی، بر توجه به نیکی به پدر و مادر به عنوان یک مطالبه قرآنی تاکید کرد.

 
امام جمعه سرخس افزود: نیکی به پدر و مادر که همراه با عطوفت و مهربانی باشد از مصادیق احسان است.

 
ارژنگ در ادامه با تشکر از متولیان فرهنگی در بزرگداشت مراسم ملی و مذهبی به خصوص نماز عید فطر و اشاره به ۵ مردادماه سالگرد برگزاری اولین نماز جمعه کشور به امامت آیت الله طالقانی به بیان اهمیت، فضیلت و کارکردهای نمازجمعه پرداخت و تاکید کرد: همین کافی است که درباره نمازجمعه یک سوره در قرآن نامگذاری شده و به صراحت یک آیه از آن دعوت به نمازجمعه دارد و امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران بیش از ۸۰۰ نمازجمعه در کشور داریم.

 
وی با اشاره به اینکه کلاس درس دانشگاه نمازجمعه برای همه باز است که هم در آن تقوا و معرفت و بصیرت وجود دارد، افزود: نمازجمعه باعث ارتقای بینش اعتقادی و سیاسی مردم می شود و در این سنگر جریاناتی که علیه نظام هستند و توطئه می کنند شناخته می شوند.

 
خطیب نمازجمعه سرخس با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران با ۱+۵ گفت: با توجه به مذاکرات هسته ای و توافق موجود، عده ای فرش قرمز برای آمریکا پهن کرده بودند و زمزمه های باز شدن سفارت آمریکا را داشتند، اما خطبه های نماز عید فطر رهبر معظم انقلاب تمام توطئه هایی که قصد داشتند آمریکا را بزک کرده پیش چشم مردم تطهیر کنند نقش برآب کردند و حضرت آقا فرمودند: لبنان و سوریه و کشورهای مظلوم عالم دوست ما هستند و چه توافق بشود و چه نشود اسرائیل امنیت نخواهد داشت.

 
ارژنگ نمازجمعه را نمایش اقتدار ایران اسلامی عنوان کرد و افزود: آنچه که دشمن از آن می ترسد بمب اتم نیست بلکه صفوف مستحکم و به هم پیوسته نمازجمعه و راهپیمایی های مختلف است.

 
امام جمعه سرخس اذعان کرد: نمازجمعه وابسته به هیچ گروه و جریان سیاسی نیست، الا جز خط ولایت فقیه و اهل بیت علیهم السلام و شان نمازجمعه از آن بالاتر است که دنباله رو کسی باشد.

 
وی تصریح کرد: نمازجمعه مرکز بسیج مردمی است و باعث رشد فکری، اعتقادی و روشنگری  و تقویت روحیه اتحاد می شود.

 
ارژنگ در پایان بر حضور پرشور و گسترده مردم ولایت مدار ایران اسلامی در نمازهای جمعه تاکید کرد.

انتهای پیام/