عضو هیأت رئیس مجلس شورای اسلامی، از ارسال پیام محرمانه رئیس جمهور آمریکا به مقامات کشورمان درباره موضوع مذاکرات هسته‌ای خبر داد.

به گزارش نسیم سرخس شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از مهر،  مهرداد بذرپاش با اشاره به سفر اخیر نخست وزیر یکی از کشورهای همسایه به تهران، اظهار داشت: این مقام همسایه در این سفر، پیغامی را درباره موضوع مذاکرات هسته‌ای به مقامات ارشد کشورمان ارائه کرده است.

وی با بیان اینکه به دلیل محرمانه بودن پیام نمی‌توان درباره محتوای آن صحبت کرد، افزود: ارسال این پیام، نشان می‌دهد که طرف مقابل به ویژه آمریکایی‌ها و به طور مشخص باراک اوباما، بیش از ما به دنبال توافق هستند و به آن نیاز دارند که اینقدر پیغام می‌فرستند. اوباما برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده، حساب ویژه ای بر روی تواق هسته‌ای با ایران باز کرده است.

عضو هیأت رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: توافق هسته‌ای با جمهوری اسلامی ایران، یکی از محل‌های نزاع میان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در انتخابات سال آینده است، بنابراین دموکرات‌های حاضر در دولت آمریکا، برای تضمین پیروزی خود نیازمند این توافق هستند.

بذرپاش بر همین اساس تأکید کرد: با توجه به این واقعیت‌ها در صحنه بین‌المللی، باید در داخل مراقب باشیم که از موضع ضعف و ذلت حرفی نزنیم که باعث سختی کار مذاکره‌کنندگان هسته‌ای کشورمان شود.

بذرپاش تصریح کرد: این قبیل تلاش‌ها و تقلا کردن‌ها از سوی مقامات غربی، نشان دهنده اقتدار نظام جمهوری اسلامی است، بنابراین باید به گونه‌ای حرکت و موضع‌گیری کنیم که باعث قوت قلب تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای شود.

انتهای پیام/م