سخنگوی وزارت خارجه با مردود خواندن اتهامات سعود الفیصل درباره کشورمان، گفت: مقام سعودی در حالی از مداخله در امور یمن صحبت می‌کند که بیش از ۲ هفته است نیروهای نظامی آن، صدها نفر از مردم بیگناه یمن را به خاک و خون کشیده‌اند.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از فارس،  مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اظهارات غیر دقیق وزیر خارجه عربستان سعودی و مردود دانستن اتهام دخالت کشورمان در یمن اظهار داشت: مقام سعودی در حالی از مداخله در امور یمن صحبت می‌کند که بیش از دو هفته است نیروهای نظامی این کشور با زیر پا گذاشتن قوانین و موازین شناخته شده بین المللی با هدف قرار دادن زیر ساخت‌ها و مراکز مسکونی یمن، صدها نفر از مردم بی‌گناه و کودکان و زنان این کشور را به خاک و خون کشیده‌اند و حاضر به شنیدن درخواست‌های مشروع بین‌المللی برای توقف جنگ علیه یک کشور و ملت بی دفاع نیستند.
افخم افزود: جمهوری اسلامی ایران براساس مواضع اصولی خود ضمن درخواست توقف هرگونه عملیات نظامی علیه یمن، بر ارسال سریع کمک‌های انسان دوستانه شامل کمک‌های دارویی، غذایی تأکید دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: یمن کشوری مستقل و دارای مردمی فهیم و هوشمند بوده و هیچ کشوری را مسئول امور کشورشان نمی‌دانند.

وی با تأکید بر اینکه استمرار حملات نظامی نه تنها مشکلات یمن را حل نکرده بلکه آن را پیچیده‌تر خواهد کرد، اضافه کرد: راهکار سیاسی و گفت‌وگوی یمنی – یمنی با مشارکت همه احزاب ، گروه‌ها و جریان‌های سیاسی – اجتماعی و تشکیل حکومت وحدت ملی تنها راه‌حل عبور از بحران جاری و جلوگیری از کشته شدن انسان‌های بی‌گناه می‌باشد.

انتهای پیام/