سخنگوی سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: پس از حدود ۱۲ سال همکاری کامل با آژانس باید پرونده موضوعات گذشته مرتبط با فعالیت های صلح آمیز هسته ای کشورمان بسته شود.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از فردا، سخنگوی سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: پس از حدود ۱۲ سال همکاری کامل با آژانس باید پرونده موضوعات گذشته مرتبط با فعالیت های صلح آمیز هسته‌ای کشورمان بسته شود.

بهروز کمالوندی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما، گزارش دیروز مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در شورای حکام درباره برنامه صلح آمیز هسته ای کشورمان را مانند دوره ها و فصل های گذشته ، تکراری دانست و با اشاره به عبارت تکراری آمانو مبنی بر این که ” صلح آمیز بودن موارد اعلام نشده برنامه هسته ای ایران را نمی تواند تایید کند” گفت : همواره گفته ایم مسائل اظهار نشده موضوع مربوط به پروتکل الحاقی و کشورهایی است که آن را امضا کرده اند.

وی تاکید کرد : ما پروتکل الحاقی را اجرا نکرده و در حال حاضر هم اجرا نمی‌کنیم پس انتظاری نیست که این عبارت بیاید و آمانو بخواهد درباره این بخش اظهار نظر کند.

کمالوندی در پاسخ به این پرسش که مگر موضوع ابعاد احتمالی نظامی ” پی ام دی ” حقوقی است که آمانو ادعا می کند در صورت پایبندی ایران به بیانیه لوزان آن را می توان به شکل منطقی حل کرد ؟ اظهار داشت : پی ام دی موضوعی حقوقی نیست ، بلکه موضوعی سیاسی است ؛ اصلا به طور کلی پرونده فعالیت های صلح آمیز هسته ای ما را سیاسی کرده اند.

 

انتهای پیام/م