۱۵۰۰ بازنشسته تأمین اجتماعی سرخس، چشم‌انتظار نگاه ویژه مسئولان
۱۵۰۰ بازنشسته تأمین اجتماعی سرخس، چشم‌انتظار نگاه ویژه مسئولان
بازنشستگان تأمین اجتماعی سرخس که حدود 1500نفر هستند، چشم‌انتظار مساعدت‌های مسئولان هستند تا بلکه نگرانی‌ها و دغدغه‌های این قشر محترم کاهش یابد.

به گزارش اختصاصی نسیم سرخس، به سراغ کسانی می‌رویم که یک‌عمر عزتمندانه برای خانواده و جامعه زحمت‌کشیده‌اند و اکنون باید دولت زیرساخت‌های مناسبی را  برای آنان فراهم کند تا این طیف بازنشسته سال‌های آخری عمر گران‌مایه خود را در کنار کانون گرم خانواده با آسایش و راحتی سپری کنند و دغدغه تهیه جهیزیه و شهریه دانشگاه را برای فرزندان خود نداشته باشند.

 

تحقیقات نشان می‌دهد بالغ‌بر ۸۰ درصد بازنشستگان به‌خصوص تأمین اجتماعی زیرخط فقر هستند و این‌یک پدیده مناسبی نیست و باید دراین‌باره تفکر و تأمل شود.

 

بازنشستگان تأمین اجتماعی سرخس که حدود ۱۵۰۰نفر هستند، چشم‌انتظار مساعدت‌های مسئولان مربوطه هستند تا نگرانی‌ها و دغدغه‌های مالی این قشر محترم کاهش یابد.

 

ازاین‌رو با اعضای هیئت‌مدیره کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی سرخس دراین‌باره به گفتگو نشستیم و این عزیزان از مشکلات و چالش‌های فراروی این قشر از جامعه گفتند و خواستار پیگیری و مساعدت جدی مسئولان هستند.

 

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی شهرستان سرخس که  در رأس هرم بازنشستگان تأمین اجتماعی شهرستان قرار دارد و به جد پیگیر موضوعات و مشکلات بازنشستگان است در یک گفتگوی صمیمی به تشریح اهداف و مشکلات کانون بازنشستگان  سرخس پرداخت.

 

محمد درویش که خود بازنشسته شرکت نفت سرخس بوده معتقد است که کار برای بازنشستگان، باقیات و صالحات است و تا توان داریم برای این عزیزان به جد تلاش می‌کنیم تا رضایت خداوند و مردم را داشته باشیم.

 

وی خاطرنشان کرد: بازنشستگان عزیز سرخسی بدانند که کانون به‌طور مستمر در حال پیگیری حقوق  این قشر عزیز است و در جلسات استانی و حتی کشوری حضوری فعال داریم، به‌گونه‌ای که کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی سرخس جای خود را بازکرده و این مهم تأثیر بسزایی در احقاق حق بازنشستگان عزیز خواهد داشت و تاکنون جلسات فشرده‌ای با مدیرکل تأمین اجتماعی، رفاه و تأمین اجتماعی، مدیران بانک‌ها و بیمه‌های مربوطه در سطح استان خراسان رضوی و کشوری داشته‌ایم و دوستان قول حمایت و مساعدت به ما داده‌اند و در این راستا به‌طور مستمر پیگیر هستیم تا انشاالله بشود کاری درخورشان بازنشستگان عزیز انجام دهیم.

 

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی سرخس از مسئولان کشوری و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست که بیشتر به کانون‌های بازنشستگان توجه کنند چراکه متأسفانه این کانون‌ها مورد فراموشی سپرده‌شده و ما اصلاً بودجه دولتی نداریم و فقط کانون از هزینه خود بازنشستگان اداره می‌شود و باید در این زمینه چاره‌اندیشی شود تا مایه دلگرمی بیشتر بازنشستگان عزیز تأمین اجتماعی شود.

 

این مقام مسئول در کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی سرخس تأکید کرد: سردرگمی برای بازنشستگان به وجود آمده که نمی‌دانیم تابع چه قوانینی هستیم،  قانون کار یا قانون خدمات کشوری؟!!! و به دلیل قوانین متناقض نمی‌دانیم چه قانونی در جامعه بازنشسته ما جاری و حکم‌فرما است و آنچه حکم‌فرماست دوگانگی است و گناه این بی‌عدالتی‌ها به عهده چه کسانی است؟

 

وی می افزاید: امیدواریم حق پایمال‌شده بازنشستگان  که در این چند سال با آن روبرو بودیم را به صاحبان اصلی برگردانند تا بازنشستگان عزیز مایه دلگرمی آنان فراهم شود.

 

درویش تصریح کرد: مظلوم‌ترین قشر جامعه همین بازنشستگان تأمین اجتماعی  هستند که هیچ ملجأ و پناهگاهی ندارند که کار و تلاش در این راه باقیات و صالحات است و مسئولان مربوطه در استان و کشور باید توجه و نگاه ویژه‌ای به این بخش داشته باشند.

 

رییس کانون بازنشستگان  تأمین اجتماعی سرخس در ادامه با اشاره به وضعیت درمانگاه تأمین اجتماعی سرخس تأکید کرد: از مسئولان استانی و کشوری عاجزانه تقاضامندیم حتی برای رضای الهی هم شده به وضعیت این درمانگاه رسیدگی کنند و همت کنند مشکلات مردم را به حداقل برسانند و هم اینکه توجه ویژه به سرخس کنند چراکه صدای ما را کسی نمی‌شنود.

 

این مقام مسئول در کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی سرخس افزود: از نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و کلیه مسئولان شهرستان که به‌نوعی می‌توانند در کم کردن مشکلات درمانگاه تأمین اجتماعی همکاری کند تقاضا داریم که رسیدگی داشته باشند، چراکه این درمانگاه قابلیت تبدیل به بیمارستان را دارد  اما متأسفانه دراین‌باره کاری انجام نمی‌شود و ما منتظر اقدامات جهادی هستیم.

 

وی  می افزیاد: مگر بازنشسته‌های سرخسی حق بیمه نمی‌دهند؟ چرا سازمان جوابگو نیست و این وظیفه ذاتی و شرعی سازمان است تا در قبال حق بیمه دریافتی از بیماران سرخسی خدمات شایسته و در خور مردم سرخس ارائه دهند و در این صورت در پیشگاه خداوند بزرگ باید پاسخگوی مردم باشند.

 

جهانگیر تاج‌زاده عضو دیگر  هیئت‌مدیره کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی سرخس گفت: هدف ما در خدمات‌رسانی به جامعه بازنشسته سرخسی فقط این است که باید حامی مردم و بازنشستگان باشیم چراکه حقوق بازنشستگان بسیار پایین است و از این طریق بتوانیم با رایزنی با مسئولان مربوطه  احقاق حقی نسبت به این عزیزان داشته باشیم.

 

وی در ادامه یادآور شد: در طی خدمات‌رسانی در این کسوت، وضعیت درمانگاه  تأمین اجتماعی شهر سرخس را با تعامل و نشست‌های مختلف با مسئولان  ارتقا بخشیدیم تا بلکه بازنشستگان تأمین اجتماعی سرخس بهره کافی ببرند و دعای خیرشان بدرقه راهمان باشد.

 

علیرضا پهلوانیان، دیگر عضو  هیئت‌مدیره کانون با اشاره به وضعیت نامناسب حقوقی بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: واقعاً کسی نیست به درد دل بازنشسته‌ها برسد و مسئولان مربوطه باید به فکر جامعه بازنشسته تأمین اجتماعی باشند چراکه حقوق این قشر از تمام بازنشسته‌های دیگر ادارات پایین تر بوده و دراین‌باره مشکلات فراوانی دارند که می‌طلبد توجه کافی به به این موضوع داشته باشند.

 

این عضو بازنشسته تأمین اجتماعی در ادامه خاطرنشان کرد: باید همسان‌سازی درباره حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی و دیگر ادارات صورت بگیرد تا عدالت حقوقی برقرار شود و انشاالله بازنشستگان عزیز به‌جز مشکل بیماری دیگر مشکل مالی نداشته باشند.

 

علی‌اکبر ایزدی  که یکی از اعضای هیئت‌مدیره کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی سرخس است نیز گفت : به جد پیگیر حقوق بازنشستگان عزیز خواهیم بود  و از مسئولان مربوطه  می‌خواهیم وضعیت درمان بازنشسته‌ها را رسیدگی کنند چراکه سن بازنشستگی سن بیماری است و در این زمینه رسیدگی بیشتری داشته باشند.

 

امید است دولت در راستای خدمات‌رسانی به قشر بازنشسته گام‌های مؤثری بردارد و مشکلات این عزیزان را با سرعت بیشتری مرتفع کند.

گزارش: مهدی علیمیرزایی

انتهای پیام/