معاون وزیر خارجه ایران تصریح کرد: بحث مصاحبه با دانشمندان و بازرسی از مراکز نظامی به طور کامل منتفی است، ولی در چارچوب رویه‌هایی که پروتکل الحاقی پیش‌بینی کرده گفت‌وگوهای ما ادامه دارد.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا، سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای قبل از آغاز نشست ظریف و کری در ژنو موضوعات مورد اختلاف را دلیل نشست ژنو برشمرد و گفت: نشست دو جانبه امروز ژنو ، گفت‌وگویی است درباره موضوعات محتوایی و مسائلی که هنوز برای آن راه‌حلی پیدا نشده است.

وی با بیان اینکه به دنبال راهکار برای این موضوعات هستیم، گفت: امیدواریم نشست امروز به پیدا کردن راهکارها کمک کند.

معاون وزیر خارجه ایران افزود: نشست امروز در سطح وزرای خارجه ایران و آمریکا دوجانبه خواهد بود اما هلگا اشمیت هم به نمایندگی از ۱+۵ حضور خواهد یافت.

عراقچی گفت: امیدوار هستیم که برخی از موضوعات که هنوز درباره آنها نتوانستیم به راه‌حلی برسیم ، در گفت‌وگوهای یک روزه امروز سرانجامی پیدا کند.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما و در پاسخ به این سؤال که دیروز اعلام کردید که ایران قاطعانه موضوع دانشمندان و بازرسی از مراکز نظامی را رد کرده است، اما برخی منابع غربی امروز گفته‌اند که یکی از دشوارترین موضوعات مورد اختلاف همین موضوع است، گفت: بحث مصاحبه با دانشمندان و بازرسی از مراکز نظامی به طور کامل منتفی است، ولی در چارچوب رویه‌هایی که پروتکل الحاقی پیش بینی کرده گفت‌وگوهای ما ادامه دارد.

عراقچی گفت:‌ هنوز هیچ توافقی نه قبلا به دست آمده بود و نه الان به دست آمده، گفت‌وگو‌ها و بحث‌ها ادامه دارد.

وی افزود: نحوه اجرای پروتکل الحاقی از موارد مورد اختلاف است که در حال صحبت درباره آن هستیم.

انتهای پیام/م