لغو مرخصی کارمندان غیربومی در سرخس تا عبور بحران کرونا/ آمادگی سپاه سرخس برای تولید روزانه ۵ هزار ماسک
لغو مرخصی کارمندان غیربومی در سرخس تا عبور بحران کرونا/ آمادگی سپاه سرخس برای تولید روزانه ۵ هزار ماسک
در چهارمین جلسه ستاد مقابله با کرونا ویروس شهرستان سرخس بر لغو مرخصی کارمندان غیربومی، ضرورت ورود خیرین برای تأمین تجهیزات پزشکی بیمارستان لقمان و آمادگی سپاه سرخس برای تولید روزانه 5 هزار ماسک تأکید شد.

به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، محمدرضا رجبی مقدم فرماندار سرخس ظهر امروز در چهارمین جلسه ستاد مقابله با کرونا ویروس شهرستان سرخس با تأکید بر اینکه تاکنون برای تأمین مواد ضدعفونی‌کننده و اقلام موردنیاز مقابله با این ویروس در این شهرستان اقدامات خوبی صورت گرفته است، اظهار کرد: مرحله اول توزیع این اقلام امروز توسط داروخانه‌های سطح شهر انجام می‌شود.

وی یادآور شد: در بحث نانوایی‌ها باید حتماً یک نفر به‌عنوان پاچالدار مسئول دریافت فقط کارت‌بانکی و یا پول نقد از مردم باشد؛ ضمن اینکه بازرسی از نانوایی‌های سطح شهرستان به‌صورت مستمر باید انجام شود.

فرماندار سرخس با اشاره به گندزدایی و ضدعفونی معابر شهری و روستایی تصریح کرد: هرچند چندین مرحله دستگاه‌های مختلف نسبت به ضدعفونی معابر و امکان عمومی شهری و روستایی اقدام کردند، اما کافی نیست و باید روزانه این امر انجام شود.

لغو مرخصی کارمندان غیربومی در سرخس تا عبور بحران کرونا

رجبی مقدم بیان کرد: ساعت کار ادارات شهرستان نیز همانند قبل بوده و تمامی دستگاه‌های اجرایی شهرستان باید پاسخگوی مراجعات مردمی باشند.

وی اضافه کرد: بانک‌های شهرستان نیز باید مرتب ضدعفونی شوند، چون در ایام آخر سال هستیم و احتمال ازدحام جمعیت را داریم.

فرماندار سرخس با تأکید بر اینکه رفت‌وآمدها به داخل و خارج شهرستان مشکل‌ساز است، تأکید کرد: رفت‌وآمد کارمندان غیربومی دستگاه‌های اجرایی و یا کارمندان نوبتی به سایر شهرستان‌ها به‌خصوص در شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد، شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق و نیروهای نظامی و انتظامی باید مدیریت شود؛ ضمن اینکه باید مرخصی‌ها لغو شود.

رجبی مقدم در ادامه با بیان اینکه تولید ماسک در شهرستان در صورت رعایت استاندارها می‌تواند انجام شود، خاطرنشان کرد: بسیج و سپاه با همکاری و نظارت شبکه بهداشت و درمان شهرستان می‌توانند نسبت به تولید ماسک در شهرستان اقدام کنند.

رئیس شورای تأمین شهرستان سرخس با اشاره به تعطیلی تمامی مناطق گردشگری شهرستان تا اطلاع ثانوی عنوان کرد: برگزاری جلسات قرآنی، مراسم عزاداری و عروسی و هرگونه تجمع در شهرستان ممنوع است و اگر موردی گزارش شود با آن برخوردهای لازم صورت می‌گیرد.

آمادگی سپاه سرخس برای تولید روزانه ۵ هزار ماسک

عیسی صفری فرمانده سپاه سرخس با اشاره به اینکه ویروس کرونا فرمانده همه حوزه‌ها را تحت تأثیر قرار داده است، اظهار کرد: برای پیشگیری و مقابله با این ویروس همه دستگاه و نهادها باید پای‌کار باشند.

وی با تأکید بر اینکه باید اطلاعات دقیق بهداشتی و هشدارهای لازم به مردم اطلاع‌رسانی شود، بیان کرد: دشمن با عملیات رسانه‌ای و روانی که ایجاد کرده به دنبال ناکارآمد نشان دادن نظام در موضوع کنترل کرونا است.

فرمانده سپاه سرخس تصریح کرد: ظرفیت بسیج و سپاه شهرستان بدون هیچ‌گونه منتی در خدمت مقابله و پیشگیری از این بیماری است.

صفری عنوان کرد: بسیج و سپاه سرخس در حوزه برخورد با محتکران، اقدامات جهادی و عملیاتی و ضدعفونی شهرها و روستاهای شهرستان در صورت اعلام نیاز آمادگی کامل دارد.

وی خاطرنشان کرد: آمادگی داریم با مشورت تخصصی شبکه بهداشت و درمان شهرستان و رعایت استاندارها، توسط گروه‌های جهادی روزانه ۵ هزار ماسک در شهرستان تولید کنیم.

برگزاری هرگونه تجمع در شهرستان سرخس ممنوع است

حیدر جهانی دادستان عمومی و انقلاب سرخس با تأکید بر اینکه برگزاری هرگونه تجمع در شهرستان ازجمله مراسم‌های عروسی ممنوع است، اظهار کرد: محور جبهه مقابله با کرونا در شهرستان شبکه بهداشت و درمان است، بنابراین بایستی دستورالعمل‌ها و راهکارهای لازم را به مردم و تمامی دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کند.

وی تصریح کرد: غربالگری باید در ورودی شهر انجام شود، ضمن اینکه از وضعیت بهداشتی در روستاهای شهرستان نباید غفلت شود.

جهانی تأکید کرد: شبکه بهداشت و درمان دستورالعمل‌های لازم را ابلاغ کند و در صورت عدم اجرای دستورالعمل‌ها از سوی هر نهاد و دستگاه اجرایی، دستگاه قضایی برای بخورد وارد می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب سرخس ضمن هشدار به شایعه‌سازان و نشر اکاذیب در فضای مجازی درباره ویروس کرونا تصریح کرد: با افرادی که دنبال نشر اکاذیب هستند در صورت مشاهده برخورد قاطع قضایی می‌شود.

بیمارستان لقمان در صورت بروز بحران پاسخگوی نیاز مردم نیست

دکتر حمیدرضا سالاری سرپرست شبکه بهداشت و درمان سرخس با اشاره به انتصاب رئیس جدید بیمارستان لقمان این شهرستان گفت: آقای دکتر ابوالفضل کاظمی که متخصص ارتوپد هستند، به‌عنوان رئیس جدید بیمارستان لقمان شهرستان منصوب و فعالیتشان را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه اکثر پرستارها ما در بیمارستان لقمان طرحی هستند، اظهار داشت: اگر خدای‌نکرده هر کدام از این پرستاران به ویروس کرونا آلوده شوند در پی آن شاهد کاهش نیرو در این بیمارستان خواهیم بود.

خیرین در تأمین تجهیزات پزشکی بیمارستان سرخس پای‌کار بیایند

سالاری با تأکید بر اینکه باید کیت‌های حفاظت فردی به‌صورت مستمر در اختیار کادر درمان و پرستاران ما قرار بگیرد، بیان کرد: بیمارستان لقمان حکیم سرخس یک بیمارستان فرسوده است و در صورت بروز بحران پاسخگوی نیاز مردم نیست، بنابراین از خیرین درخواست داریم تا در تأمین نیازهای بیمارستان به‌خصوص تجهیزات پزشکی ما را یاری کنند.

دکتر ابوالفضل کاظمی رئیس بیمارستان لقمان حکیم سرخس با بیان اینکه بخش دیالیز بیمارستان لقمان به بیماران کرونایی اختصاص یافته است، افزود: ظرفیت حدود ۳۰ تخت را برای بیماران احتمالی مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان شهرستان در نظر گرفتیم.

وی تصریح کرد: متأسفانه از ورودی شهر رفت‌وآمدها همچنان زیاد است؛ ضمن اینکه باید در مبادی ورودی غربالگری داشته باشیم و بازار شهرستان هم نیاز به کنترل بیشتری دارد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : نسیم سرخس