امیدآفرینی مدیر جدید املاک و اراضی آستان قدس رضوی در سرخس
امیدآفرینی مدیر جدید املاک و اراضی آستان قدس رضوی در سرخس
مدیر املاک و اراضی آستان قدس رضوی در سرخس در جمع خبرنگاران به مسائل مهمی از جمله فعال شدن شورای حفظ حقوق بیت‌المال در مدیریت املاک و اراضی سرخس، ضرورت ایجاد صنایع تبدیلی در این شهرستان، کمبود یک مرکز تجاری-رفاهی در سرخس، طرح اقدام ملی مسکن و پیگیری مصوبات تولیت سابق آستان قدس اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، محمدرضا برهمند در اولین نشست خبری با خبرنگاران و رسانه‌های رسمی شهرستان سرخس با تأکید بر اینکه اولویت اول من در شهرستان سرخس پیگیری اشتغال برای جوانان این شهرستان است، اظهار کرد: به دنبال سرمایه‌گذاران مختلف برای ایجاد اشتغال در شهرستان سرخس هستم و امکانات آستان قدس رضوی در حوزه املاک و اراضی را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهیم.

مدیر املاک و اراضی آستان قدس رضوی در سرخس افزود: از ظرفیت آب‌وخاک سرخس باید برای ایجاد اشتغال پایدار استفاده کنیم و در صورت ایجاد هرگونه اشتغالی، اولویت استخدام با جوانان بیکار شهرستان سرخس است.

وی خاطرنشان کرد: اولین دستوری که به حسابداری کل بودجه املاک و اراضی سرخس دادیم این بود که تحت هر شرایطی نیازمندی‌ها از خود شهرستان تأمین شود و خدمات را از شرکت‌های بومی بگیریم.

آستان قدس برای حل مشکلات شهری در کنار شهرداری سرخس است

برهمند در ادامه با بیان اینکه در حل مشکلات شهری در کنار شهرداری سرخس هستیم، تصریح کرد: در گام اول این همکاری و با توجه به دغدغه و مطالبه مردم شهرستان، با تغییر کاربری کل بلوک منطقه جایگاه سی.ان.جی دوم سرخس به تجهیزات شهری موافقت شد تا هر چه سریع‌تر این پروژه برای رفاه مردم به بهره‌برداری برسد.

مدیر املاک و اراضی آستان قدس رضوی در سرخس اضافه کرد: همچنین برای حل معضل ترافیک شهر سرخس و بازگشایی خیابان ثارالله، با نظر شهرداری شهر سرخس بلوکی کامل در اختیار شهرداری گذاشتیم تا به مالکان این محل واگذار کند و این پروژه چندین ساله نیز بهره‌برداری شود.

کمبود یک مرکز «تجاری-رفاهی» در شهر سرخس احساس می‌شود

وی تأکید کرد: برای حل ترافیک اول شهر سرخس نیز تمام امکاناتمان از جمله ظرفیت کارگاه آستان قدس در ورودی خیابان امام (ره) در اختیار شهرداری است؛ به این معنی که از ظرفیت این کارگاه به‌صورت کامل استفاده شود نه اینکه صرفاً فقط به پارکینگ اختصاص پیدا کند.

برهمند با تأکید بر اینکه کمبود یک مرکز تفریحی و تجاری-رفاهی در شهر سرخس احساس می‌شود، خاطرنشان کرد: برای رفاه حال همشهریان برنامه داریم تا این کارگاه تبدیل به یک مرکز تفریحی و تجاری-رفاهی شود و بخشی از آن نیز برای حل ترافیک شهر به پارکینگ اختصاص یابد.

صنایع تبدیلی باید در سرخس ایجاد شود/ کمک به مکانیزاسیون کشاورزی در سرخس

مدیر املاک و اراضی آستان قدس رضوی در سرخس در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی دو موضوع «زمین و آب» را در این شهرستان داریم، اظهار داشت: مخالف واگذاری هرگونه مرتعی بدون آب به مردم هستیم؛ چون ضرری که از این کار به محیط زیست وارد می‌شود به‌مراتب بیشتر از فایده‌ای است که برای آستان قدس رضوی دارد که به همین منظور از این بعد دیگر قراردادی با دیم‌زاران خرد امضا نمی‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین در حوزه کشاورزی شرکت‌های آستان قدس را پای‌کار می‌آوریم تا دو موضوع را دنبال کنند؛ یکی اینکه کشاورزی در شهرستان مکانیزه شود و دوم اینکه صنایع تبدیلی وارد در شهرستان ایجاد شود.

برهمند عنوان کرد: با توجه به بازار صادراتی بزرگی که در شهرستان داریم، شرکت‌های رب رضوی و یا مربا سازی و کمپوت سازی رضوی می‌توانند در این شهرستان ایجاد شوند تا هم کشاورزی منطقه رونق پیدا کند و از طرفی به بحث اشتغال کمک کنیم.

شورای حفظ حقوق بیت‌المال در مدیریت املاک و اراضی سرخس فعال می‌شود

مدیر املاک و اراضی آستان قدس رضوی در سرخس در پاسخ به سؤال خبرنگار نسیم سرخس، مبنی بر اینکه آستان قدس تصرفاتی در حریم و بستر رودخانه‌ها در این شهرستان دارد، تصریح کرد: قطعاً موافق ضرر زدن به محیط زیست نیستیم و اگر تصرفاتی هم صورت گرفته با پیگیری‌های کارشناسی و سایر نهادهای مسئول با جدیت پیگیر حل آن هستیم.

وی افزود: قصد داریم شورای حفظ حقوق بیت‌المال را در مدیریت املاک و اراضی آستان قدس رضوی در سرخس فعال کنیم و انتظار داریم سایر نهادها در کنار ما باشند تا اگر مسئله‌ای در حوزه‌های مختلف مراتع و اراضی رخ می‌دهد با همکاری یکدیگر حل کنیم.

برهمند تأکید کرد: رویکرد جدید ما در آستان قدس رضوی از ناحیه اراضی و مراتع صرفاً دریافت پول نیست، بلکه حمایت از محیط زیست و حفظ حقوق بیت‌المال است.

قطعاً طرح اقدام ملی مسکن در سرخس روی زمین نمی‌ماند

مدیر املاک و اراضی آستان قدس رضوی در سرخس به «طرح اقدام ملی مسکن» اشاره و تصریح کرد: منتظریم تا از مشهد برای جانمایی زمین به ما پیشنهاد‌هایی داده شود و قطعاً طرح اقدام ملی مسکن در سرخس روی زمین نمی‌ماند.

وی در ادامه به مصوبات سفر تولیت سابق آستان قدس رضوی اشاره کرد و بیان داشت: پیگیر اجرایی شدن مصوبات سفر تولیت سابق آستان قدس رضوی هستیم و بخشی از این مصوبات امسال و بخشی دیگر در سال آینده عملیاتی می‌شود.

جانمایی دارالشفاء امام رضا(ع) در سرخس انجام شده است/ بازگشایی سالن واگذاری زمین از دهه فجر امسال

برهمند به جانمایی محل «دارالشفاء» امام رضا علیه‌السلام در سرخس اشاره و خاطرنشان کرد: بخشی از مسجد امام رضا علیه‌السلام برای ایجاد دارالشفاء اختصاص یافته است؛ ضمن اینکه نقشه مکان را هم برای تجهیزات پزشکی به بنیاد سلامت آستان قدس رضوی ارائه کردیم.

مدیر املاک و اراضی آستان قدس رضوی در سرخس در پایان با اشاره به راه‌اندازی دوباره «سالن واگذاری زمین» در این شهرستان گفت: سالن واگذاری زمین کار خود را از دهه فجر امسال دوباره شروع می‌کند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : نسیم سرخس