تبانی و هماهنگی نظام سلطه با جنایت های آل سعود/ اراده جدی برای مقابله با اقدامات خشن سعودی های نمی بینیم
تبانی و هماهنگی نظام سلطه با جنایت های آل سعود/ اراده جدی برای مقابله با اقدامات خشن سعودی های نمی بینیم
کارشناس مسائل خاورمیانه با تاکید بر اینکه امروز شاهد تبانی و هماهنگی نظام سلطه با جنایت های آل سعود هستیم و هیچ محکمه ای هم برای برخورد با جنایت های این رژیم وجود ندارد، گفت: آمریکا با نشان دادن چراغ سبز به بن سلمان و رژیم سعودی، مجوز لازم را برای ایجاد خفقان و رفتارهای خشن و افراطی در این کشور داده است.

اصغر زارعی در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس، با اشاره به اعدام ۳۷ نفر از مردم عربستان توسط رژیم آل سعود اظهار کرد: متاسفانه محاکم بین المللی و حقوق بشری در برابر ظلم و تعدیات رژیم سعودی سکوت کرده اند.

 

کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به اینکه فقط سازمان عفو بین الملل درباره اقدام خشن اخیر سعودی ها بیانیه صادر کرد، افزود: متاسفانه از ناحیه کشورهای اسلامی هم یک اراده قوی و جدی برای مقابله با اقدامات خشن و افراطی سعودی ها نمی بینیم.

 

وی تصریح کرد: آمریکا با نشان دادن چراغ سبز به بن سلمان و رژیم سعودی، مجوز لازم را برای ایجاد خفقان و رفتارهای خشن و افراطی در این کشور داده است و هر روز شاهد یک جنایت در این کشور به خصوص در مناطق شیعه نشین هستیم.

 

زارعی بیان داشت: در ماجرای قتل خاشقچی با وجود صریح و واضح بودن این جنایت توسط بن سلمان و رژیم آل سعود اجازه بررسی این موضوع داده نشد و با وجود اطلاع افکار عمومی دنیا از این جنایت، با پافشاری کاخ سفید و شخص ترامپ دستگاه های اطلاعاتی کشورهای مختلف نتوانستند بر روی این موضوع کار کنند و محاکم بین المللی هم همچون گذشته واکنشی در خصوص این جنایت نشان ندانند.

 

کارشناس مسائل خاورمیانه عنوان کرد: رژیم سعودی و شخص بن سلمان از هیچ گونه اقدام و جنایتی برای تثبیت جایگاه خودش ابایی ندارد و از همه ابزارها و امکانات بدون هیچ گونه پروایی استفاد می کند و یکی از نگرانی های جدی بن سلمان نیز بحث شیعیان منطقه الشرقیه و استان های شیعه نشین شمال شرق این کشور است که اکثر منابع نفتی عربستان در این مناطق وجود دارد.

 

وی اضافه کرد: امروز رژیم سعودی از هر ابزاری برای سرکوب اعتراضات و مطالبات به حق این مناطق جلوگیری می کند و در گذشته هم شاهد بودیم محاکم بین المللی به راحتی از جنایت این رژیم در اعدام «شیخ نمر» و دیگر رهبران شیعه عربستان عبور کرد.

 

زارعی با تاکید بر اینکه امروز شاهد تبانی و هماهنگی نظام سلطه با جنایت های آل سعود هستیم و هیچ محکمه ای هم برای برخورد با جنایت های این رژیم وجود ندارد، گفت: کشورهای اسلامی و به خصوص کشورهای انقلابی جهان اسلام باید با یک اراده جدی و هم افزایی برای مقابله با اقدامات خشن و افراطی آل سعود وارد عمل شوند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : نسیم سرخس