گنج های سرخس برای دیگران و رنج های آن برای مردمش است
گنج های سرخس برای دیگران و رنج های آن برای مردمش است
امام جمعه سرخس گفت: شهرستان سرخس گنج های بسیار زیادی دارد که متاسفانه این گنج ها برای دیگران و رنج آن برای مردمش است و ما می خواهیم مردم این شهرستان سهمی از این گنج ها داشته باشند.

به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، حجت الاسلام محمد بختیاری در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان خراسان رضوی در شهرستان سرخس گفت: شهرستان سرخس گنج های بسیار زیادی دارد که متاسفانه این گنج ها برای دیگران است و رنج آن برای مردم سرخس است و ما می خواهیم مردم شهرستان سرخس سهمی در این گنج ها داشته باشند.

 

امام جمعه سرخس گفت: وجود ظرفیت های نفتی و گازی، گمرک، راه آهن باعث اشتغال فراوان در سرخس نشده است و متاسفانه اشتغال یکی از مشکلات بزرگ این شهرستان است و حدود ۸ هزار نفر بیکار در سرخس داریم.

 

بختیاری اظهار کرد: بیکاری واقعا مردم این شهرستان را  در رنج شدیدی قرار داده است و زوج هایی هستند که به دفتر من مراجعه می کنند و می گویند خانواده به خاطر بیکاری دارد از هم متلاشی می شود.

 

امام جمعه سرخس بیان کرد: باید اقتصاد مردم را درمان کنیم؛ سفره های مردم خالی است باید برای مردم کار و اشتغال به وجود بیاوریم زیرا مردم شهرستان سرخس در همه مراسمات، راهپیمایی ها و در صحنه های مختلف برای انقلاب و ولایت سنگ تمام گذاشتند.

 

وی تصریح کرد: مردم سرخس مشکل کشاورزی دارند و با توجه به سفارش اکید آقای رئیسی برای کمک به شهرستان سرخس، من از قائم مقام آستان قدس رضوی می خواهم هر چه می توانند برای رفع مشکلات شهرستان سرخس که مربوط به آستان قدس رضوی می شود قدم بردارند.

 

بختیاری با اشاره به مشکلات کشاورزان و زمین های کشاورزی در سرخس گفت: بیش از ۹۵ درصد اراضی شهرستان سرخس مربوط به آستان قدس رضوی است و باید تلاش کنیم تا رفع این مشکلات به سمت اشتغال زایی برویم.

 

امام جمعه سرخس اظهار کرد: بیش از ۶ استان کشور را سرخس گاز می دهد اما در بخش مرزداران ۴۵ درصد از روستاها گاز ندارند.

 

وی در پایان با بیان اینکه مشکلات بسیار زیاد است گفت: با توجه به ظرفیت های موجود، شهرستان سرخس عنوان پایلوت برای اقتصاد مقاومتی انتخاب شود و در این شهرستان کار شود تا این شهرستان یک شهرستان نمونه برای شهرستان های دیگر استان شود.

انتهای پیام/ع

  • منبع خبر : نسیم سرخس