مشمولان استان ایلام با ثبت ۸۴ درصد شماره شبا بانکی در سامانه سهام عدالت، رکورد بیشترین آمار تعداد شماره شبای بانکی وارد شده در این سامانه را برای دریافت سود سهام عدالت در اختیار دارند.

به گزارش نسیم سرخس؛ طرح توزیع سهام عدالت در کشور از سال ۸۵ تاکنون اجرایی شده و بر اساس قانون تاکنون بیش از ۴۹ میلیون نفر به عنوان مشمولان و دریافت کنندگان نهایی سهام عدالت در کشور شناخته شده‌اند.

همچنین بر اساس آمارها حدود ۲ میلیون نفر از این تعداد تا کنون فوت شده‌اند. بر این اساس بررسی آماری ترکیب جمعیتی، مشمولان سهام عدالت در قید حیات را ۴۷ میلیون و ۲۱۰ هزار و ۶۵۸ نفر  برآورد می‌کند که در این میان استان سمنان با ۳۷۲۹۷۸ نفر کمترین و استان تهران با ۵۶۴۳۲۴۳ نفر بیشترین مشمولان سهام عدالت در کشور را دارند.

این گزارش می افزاید: تا کنون بالغ بر ۲۸ میلیون نفر از کل جمعیت ۴۷ میلیون نفری مشمولان سهام عدالت در قید حیات، شماره شبا بانکی خود را به سامانه سهام عدالت اعلام کرده‌اند که این میزان شماره شبا بانکی ثبت شده در سامانه، معادل ۶۰ درصد از کل تعداد مشمولان است.

در این میان مشمولان استان ایلام با ثبت ۸۴ درصد شماره شبا بانکی در سامانه سهام عدالت، رکورد بیشترین آمار تعداد شماره شبا بانکی وارد شده در این سامانه را برای دریافت سود سهام عدالت در اختیار دارند.

بر این اساس، از کل جمعیت ۵۷۷٫۵۱۰ نفر مشمولان سهام عدالت این استان، تا کنون تعداد ۱۱۹٫۴۲۸ نفر شماره شبا بانکی خود را در این سامانه ثبت کرده‌اند که این آمار ۲۴ درصد بالاتر از سطح میانگین کشوری است.

همچنین تنها تعداد ۴۵۸٫۸۲ نفر دیگر و معادل ۱۶ درصد از مشمولان سهام عدالت این استان باقی مانده‌اند که باید شماره شبا بانکی خود را در سامانه به ثبت برسانند و البته هنوز فرصت دارند که این کار را انجام دهند.

گفتنی است در حال حاضر مراحل مختلف توزیع سهام عدالت در چارچوب مواد قانونی ۵ گانه شامل ماده ۳۴ الی ۳۸ موضوع فصل ششم قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی در حال اجرا است.

این فصل از قانون دارای یک آیین‌نامه اجرایی است که در سال ۱۳۸۸ به تصویب شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی رسیده و مقررات اجرایی توزیع سهام عدالت را مشخص کرده است.

همچنین هرگونه تصمیم برای تغییر شیوه اجرایی یا شروع اقدامات جدید باید به تصویب این شورا برسد.

منبع: تسنیم
انتهای پیام/