معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش از توزیع کارت آزمون ورودی به مدارس استعدادهای درخشان خبر داد.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از راه دانا محمد نستوه معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش فارس اظهار داشت: کارت ورود به جلسه آزمون ورودی به مدارس استعدادهای درخشان روی سایت ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها قرار گرفته است.

وی افزود: دانش‌آموزان داوطلب می‌توانند با مراجعه به سایت ادارات آموزش و پرورش استان خود نسبت به دریافت کارت آزمون ورودی اقدام کنند.

نستوه ادامه داد: در صورتی که کارت داوطلبان آزمون دارای نقص و مشکلاتی باشد، دانش‌آموزان می‌توانند جهت رفع نقص کارت خود به ادارات آموزش و پرورش شهرستان محل سکونت خود مراجعه و نسبت به رفع مشکل اقدام کنند.

وی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اینکه آزمون ورودی به مدارس استعدادهای درخشان ساعت ۹ صبح روز جمعه ۲۵ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد، تصریح کرد: سؤالات این آزمون به صورت کشوری طراحی شده است و آزمون به صورت سراسری برگزار خواهد شد.

معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش گفت: در مجموع ۲۳۱ هزار داوطلب برای شرکت در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند که در نهایت ۱۸ هزار نفر آنها پذیرفته خواهد شد.

انتهای پیام/م