جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز سالروز طلوع خورشید ولایت بر سرزمین بزرگ کُردستان است و زمانی که از تلویزیون امروز تصاویر سرشار از احساس و مهربانی مردم کُردستان را در استقبال از مقام معظم رهبری دیدم، متوجه شدم این نشانه عشق و وفاداری مردم کُردستان به ولایت است.

استقبال پرشور از رهبر انقلاب نشانه ولایت مداری مردم کُردستان است/پیشرفت ایران مرهون فداکاریهای پیشمرگان مسلمان کُرد است

به گزارش نسیم سرخس به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از کُردتودی، سردار سرتیپ پاسدار “حسین سلامی” جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ۹۴ در مراسم بزرگداشت سالروز سفر تاریخی مقام معظم رهبری به کُردستان و اجتماع بزرگ پیشمرگان مسلمان کُرد در سالن آزادی سنندج گفت: امروز سالروز طلوع خورشید ولایت بر سرزمین بزرگ کُردستان است و زمانی که از تلویزیون امروز تصاویر سرشار از احساس و مهربانی مردم کُردستان را در استقبال از مقام معظم رهبری دیدم، متوجه شدم این نشانه عشق و وفاداری مردم کُردستان به ولایت است.

وی اظهار داشت: کُردستان را ما با خصوصیات ویژه ای نظیر کوه های سربلند، چشمه های روان، طبیعتی با طراوت می شناسیم و علاوه بر آن مردمانی که نیز در این سرزمین زندگی می کنند از آن طبیعت الهام گرفته اند و مردمانی استوار، با شخصیت، با غیرت و با دل هایی با صفا و سخاوتمند و مهربان هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: مردم این دیار مستحکم ترین پاسدارهای مرزهای ایران، محب اهل بیت، و اصیلترین قوم ایرانی هستند.

سلامی ادامه داد: پیشرفت و عظمتی که امروز ایران اسلامی دارد، به فداکاریهای آشکار این ملت بخصوص پیشمرگان مسلمان کُرد در سال های اول انقلاب تعلق دارد.

وی گفت: به حقیقت که امنیت، آبادانی، پیشرفت و رفاه حق مردم وفادار کُردستان است  و تاریخ سرشار از مجاهدت های مردم این دیار در عرصه های مختلف است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به توطئه استکبار جهانی و جنگ افروزی غربی ها در خاورمیانه، تشریح کرد: دشمنان می خواهند مسلمانان را به جان هم بیندازند و برادر کُشی را رواج دهند و تفرقه بین شیعه و سنی سیاست آمریکا و اسرائیل است.

سلامی عنوان کرد: دشمنان اسلام می خواهند با ایجاد جنگ ها داخلی پتانسیل و انرژی مسلمانان را در نبرد با یکدیگر صرف کنند و اسرائیل در حاشیه امن قرار گیرد.

وی افزود: امروز یک ملت به نام سوریه که پیشانی مسلمین علیه توطئه‌های صهیونیست‌ها بود با توطئه‌افکنی و دخالت‌های کشورهای اروپایی و همراهی دولت‌های مرتجع منطقه به ویرانی و آشوب کشیده شده است و نوامیس آن مورد هجمه قرار گرفته و شهرها و زیرساخت‌های آن به ویرانی گرائیده است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به توطئه‌های آمریکا، کشورهای اروپایی و رژیم‌های مرتجع عربی منطقه در تفرقه‌افکنی بین اقوام و مذاهب اسلامی در عراق، کشتار مسلمین و هجمه به نوامیس آنان اشاره کرد و گفت: امروز عده‌ای به نام اسلام بر چهره اسلام شمشیر می‌زنند و چهره سرشار از عطوفت و محبت اسلامی را خدشه‌دار کرده و خشونت و بیرحمی و قساوت و سنگدلی را در جهان اسلام گسترش می‌دهند.

سلامی افزود: در یمن مردم فقیر، بی‌دفاع و مسلمان آن مورد وحشیانه‌ترین، بی‌منطق‌ترین و احمقانه‌ترین جنگ و هجمه از سوی رژیم آل سعود قرار گرفته‌اند که این هجمه‌های وحشیانه نیز با چراغ سبز و پشتیبانی آمریکا، اسرائیل و کشورهای اروپایی همراه بوده است.

وی تاکید کرد: دشمنان اسلام با طراحی و تجهیز تکفیری ها می خواهند چهره نورانی و رحمانی اسلام را خدشه دار کنند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به تامین منافع استکبار توسط تکفیری ها، تصریح کرد: آمریکا و اسرائیل در ۳۵ سال اخیر هر آنچه بمب و تجهیزات نظامی را در بلاد اسلامی به کار گرفته اند تا بر منابع انرژی این منطقه مسلط شوند و پیشرفت را از خاور میانه بگیرند و این تصویر واقعی آمریکا و اسرائیل است.

سلامی گفت: مردم در نظام مقدس جمهری اسلامی همه با هم هم پیمان هستند و آبادانی این سرزمین را می خواهند، اینجا سرزمین وحدت ملی و سرزمین ایران و اسلام است.

وی اظهار داشت: ایران امروز نماد همه عظمت ها است و کُردستان در قلب ملت ایران جایگاه رفیعی دارد.

انتهای پیام/م