معاون نیروی انسانی ناجا گفت: یکی از اقدامات موثر نیروی انتظامی در حوزه ایثارگران ناجا را راه‌اندازی دایره حمایت حقوقی و قضایی از خانواده ایثارگران نیروی انتظامی عنوان کرد.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از  خبرگزاری فارس، سردار محمد تقی عصار در صد و چهلمین جلسه شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران، ارتقاء، تحول و تعالی ایثارگران و رتقاء معیشت، رفاه و کمک به معاش خانواده ایثارگران را از برنامه مهم نیروی انتظامی در حوزه ایثارگران برشمرد.

معاون نیروی انسانی ناجا تصریح کرد: گسترش و ترویج فرهنگ ایثار و رشادت و همچنین امور رزمندگان و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از جمله دیگر اولویت‌های نیروی انتظامی در این حوزه است.

سردار عصار به ارزیابی فرماندهان ناجا پرداخت و گفت: در چک‌لیست ارزیابی فرماندهان، کنترل و ارزیابی و سرکشی از خانواده شهدا لحاظ می‌شود و این امر جدی‌ترین نمراتی است که در این ارزیابی سنجیده می‌شود.

این مقام ارشد نیروی انتظامی ادامه داد: در سال گذشته از ۲۸ هزار و ۶۲۱ خانواده ایثارگران در طرح (یادی از اهل آسمانها) بازدید شد.

وی افزود: در نیروی انتظامی ۲۰۰ جانباز سرو قامتی که قطع خاع، قطع دوپا و روشندل هستند وجود دارد.

سردار عصار یکی از اقدامات موثر در حوزه ایثارگران را راه‌اندازی دایره حمایت حقوقی، قضایی از خانواده ایثارگران عنوان و تصریح کرد: بازدید چهره به چهره مشاور فرماندهی با بیش از یک هزار نفر، طرح ایثار یاران، اهداء جوایز به ۳ هزار نفر، برپایی مجالش و جشنواره و اعزام ۱۰ هزار ۳۶۸ نفر به اماکن زیارتی و سیاحتی از جمله برنامه‌های نیروی انتظامی در حوزه ایثارگران است.

این مقام ارشد نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: در سال ۹۳ همچنین ۲۸ هزار سبد کالا با ارزش ۴ میلیارد تومان به خانواده شهدا و ایثارگران اهدا شد.

انتهای پیام/م