انبار حامل پشم شیشه، عایق های سرد و محموله‌های شیمیایی یک شرکت کره‌ای که در فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی وظیفه تامین مواد مورد نیاز پالایشگاه‌های این فازها را بر عهده دارد، آتش گرفته و هنوز ادامه دارد.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از  “سپاس”،این آتش‌سوزی اوایل غروب شنبه رخ داد و شاهدان عینی از گسترده و مهیب بودن آن خبر دادند.

این انبار در فاز ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی قرار دارد و حاوی برخی مواد آتش‌زا مانند پشم شیشه، فوم و برخی مواد شیمیایی دیگر است که به دلیل بی‌احتیاطی یکی از کارکنان شرکت کره‌ای دچار آتش‌سوزی شده است.

به گفته یکی از افراد حاضر در محل حادثه، تیم‌های آتش‌نشانی حاضر در صحنه با ایجاد شکاف و به کار گیری امکانات خود در اطراف محل آتش‌سوزی، تلاش دارند تا آتش به محدوده فازها گسترش نیابد.

 

آتش سوزی در انبار یک شرکت کره ای

کاظم مرادی مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر با تایید حادثه آتش سوزی در انبار شرکت کره‌ای بیان کرد: این آتش‌سوزی از ساعاتی پیش در یکی از انبارهای بزرگ در پارس جنوبی روی داده است و تلاش‌های تیم‌های آتش‌نشانی برای اطفای حریق ادامه دارد.

وی با اشاره به محتوای این انبار و میزان آتش‌سوزی، ادامه داد: پشم شیشه و مواد قابل احتراق در این انبار نگهداری می‌شده است و شاهد افزایش میزان آتش هستیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر با اشاره به شرایط دشوار مهار این آتش سوزی و همکاری نیروهای کمکی از شهرستان‌های دیگر، افزود: هماهنگی‌ لازم را برای اعزام تیم‌های مختلف برای مهار آتش صورت گرفته است.

 

وی از اعزام تیم‌های آتش‌نشانی شهرستان کنگان و دیگر مناطق همجوار پارس جنوبی برای مهار آتش خبر داد و افزود: تیم‌های آتش‌نشانی بلافاصله پس از اعلام حریق به محل حادثه اعزام شدند.

مرادی با تایید گسترده بودن آتش‌سوزی، تصریح کرد: این اتفاق در فاز ۱۵ صورت گرفته و تمام تلاش خود را برای مهار آن به کار گرفته‌ایم.

بر پایه گزارش سپاس، با وجود اینکه حجم بالایی از کالاها آتش گرفته است خوشبختانه تاکنون آماری از صدمات انسانی و آسیب‌دیدگی گزارش نشده است، با این وجود نیروهای امدادی از همان ساعات اولیه احتراق در محل حضور دارند.

خبر تکمیلی: انباری که طعمه حریق شد متعلق به شرکتی کره‌ای به نام پتروآرتون است که تولید کننده عایق های سرد پلی اورتان و پلی ایزوسیانورات در پارس جنوبی را برعهده دارد.

انتهای پیام/م