تیم سایپای البرز در واپسین روزهای لیگ چهاردهم خبرساز شده است و این خبرسازی نه به واسطه ادعای قهرمانی و نزدیک شدن به سهمیه آسیایی بلکه حول استعفای آقا معلم کلید خورده است.
به گزارش نسیم سرخس، آقا معلم فوتبال ایران این روزها از اتفاقاتی که پیرامونش رخ می دهد حسابی کلافه است و همین دلخوری او را به جایی رسانده که تصمیم به کنار رفتن از هدایت تیمی می گیرد که تا همین چند هفته پیش از آینده روشنش با آن سخن می گفت و آن را تیم مورد علاقه اش عنوان می کرد.

به واقع در این مدت اندک چه اتفاقاتی رخ داده که مجید جلالی را این گونه در فاز ناراحتی و عصبانیت قرار داده است و او را به این نتیجه رسانده که باید از سایپا کنار برود؟

جلالی که همواره حاشیه ها و نارضایتی های تیمش را در درون خانواده باشگاه نگه داشته و اجازه بروز و ظهور آنها را نداده چه می شود که در روزهای حساس پایانی لیگ اینگونه واکنش نشان می دهد و ساز جدایی اش را به شکل غیر حرفه ای به گوش همگان می رساند؟

در این مدت کوتاه مربی علم گرا و اخلاق مدار نارنجی پوشان البرز چه دیده که واکنشی عجیب در مقابل داور دیدار تیمش با راه آهن نشان می دهد و تصاویر غیر قابل هضم حمله ور شدنش به داور را در ورزشگاه شهرقدس رقم می زند؟

مجید جلالی: حریم کاری برایم خیلی اهمیت دارم

بد نیست صحبت های جلالی با برنامه ۹۰ و تماس عادل فردوسی پور را با وی مرور کنیم تا کدهایی از این برافروختگی وی برایمان مشخص شود.

مجید جلالی در این تماس تلفنی می گوید: این عصبانیت فقط برای این بازی نبود بازی قبلی با پرسپولیس، پدیده، سپاهان، استقلال و تراکتور هم اتفاقاتی به ضرر ما رخ داد. ۱۰ بازی بر اثر اشتباهات داوری به ما ضربه وارد کرد و این از نظر من توجیه ندارد چرا باید از ۲۸ بازی ۱۰ بازی با اشتباهات داوری به ضرر ما همراه باشد و در دیدار مقابل راه‌آهن تحمل من تمام شده بود.

وی در ادامه می افزاید: نسبت به این رفتارم عذرخواهی می‌کنم اما باید بگویم در کنار این موضوع یکسری اتفاقات دیگر هم بود که آستانه تحمل من را پایین آورد.

سرمربی سایپا در توضیح دلایل استعفایش می گوید: حریم کاری برایم خیلی اهمیت دارم من در تیم‌هایی بودم که با آنها قهرمان شده بودم احساسم این است که در باشگاه افرادی هستند علیه بازیکنان و کادر فنی پیش مدیریت حرف‌هایی می‌زنند و ایشان را بدبین می‌کنند، ترجیح دادم استعفا بدهم تا باشگاه هر برنامه‌ای دارد برای آینده تصمیم‌گیری ‌کند.

جلالی درباره اینکه آیا از سرمربی‌گری سایپا استعفا کرده‌اید؟ می گوید: دو هفته پیش گفتم چه باشم و چه نباشم پیشرفت برای سایپا اتفاق خواهد افتاد. سایپا مسیر خوبی آمده است و من به خاطر برخی مشکلات استعفا دادم و در استعفایم نوشتم در دو بازی آینده سایپا خواهم بود و بعد از آن از تیم جدا خواهم شد.

جلالی با گذشت یک روز از استعفایش سر تمرین تیم سایپا حاضر شد

اما در کنار تماس سرمربی نارنجی پوشان بیت اله رضایی مدیرعامل این باشگاه هم روی خط برنامه می آید و با استفاده از یک سری جملات کلی سعی می کند به شکل رندانه ای وارد جزییات و سوالات موشکافانه عادل نشود.

مدیرعامل باشگاه سایپا در این گفتگو با بیان اینکه ما همواره به جایگاه مجید جلالی به عنوان یک مربی بزرگ احترام می گذاریم از پاسخ دادن به سوالات چالشی مجری برنامه به طرز ماهرانه ای طفره می رود تا سوالات بیشماری برای مخاطبان ایجاد شود.

در این خصوص برای روشنتر شدن تحولات تیم نارنجی پوش البرزی به سراغ مدیر رسانه ای و مشاور مدیرعامل باشگاه سایپا رفتیم تا شاید وی ابعادی از اتفاقات این روزها را روشن کند با این حال او نیز از رخدادهای این روزهای باشگاه سایپا ابراز بی اطلاعی می کند و اظهار می دارد: به شخصه اطلاعات بیشتری از آنچه آقای جلالی در گفتگو با برخی رسانه ها عنوان کرده ندارم و در جریان جزئیات این استعفاء نیستم.

فربد بقایی در ادامه می گوید: سرمربی سایپا ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه و بر اساس برنامه اعلام شده در محل باشگاه حاضر شد و تیم را تمرین داد و عصر دیروز هم جلسه بعدی تمرینی تیم برگزار شد.

مدیر رسانه ای تیم فوتبال بزرگسالان سایپا در پاسخ به سوالی مبنی بر رفت و آمدهای شائبه برانگیز برخی افراد در طی روزهای اخیر به باشگاه که جلالی آن را دلیل استعفایش عنوان کرده می گوید: من به شخصه در حین تمرینات و حوالی تیم در این مدت مورد خاص و شبهه انگیزی ندیدم و در این ارتباط بایستی آقای جلالی خود توضیح بدهند ضمن آنکه من از رسانه های گروهی می خواهم خیلی به این موضوعات دامن نزنند تا سایپا بتواند با آرامش در دو دیدار حساس پیش رو مقابل استقلال خوزستان و سپاهان به میدان برود.

باشگاه سایپا در روزهای آتی آبستن اتفاقات و رخدادهای زیادی می شود

برایند اتفاقات ۴۸ ساعت گذشته نشان می دهد جلالی فضا و شرایط را برای ادامه کار مناسب نمی بیند حال آنکه وی در طول این فصل همواره تحت فشار بود و مجبور شد نه تنها از قید تقویت تیمش در نیم فصل بگذرد بلکه سه بازیکن خود را برای تامین برخی هزینه های باشگاه به تیم های دیگر واگذار کند.

آقا معلم فوتبال ایران به طور قطع با مشکلاتی بغرنج تر از اتفاقات و محدودیت های طول فصل مواجه شده که احساس می کند علیرغم قرارداد سه ساله اش پایان این فصل باید از جمع نارنجی پوشان جدا شود.

به نظر می رسد جریان ها و تحرکاتی را پس از تغییرات اخیر مدیریتی در باشگاه دیده که او را اینگونه سراسیمه و بر آشفته کرده تا در فاصله دو هفته مانده به پایان لیگ دست به استعفا بزند.

حضور دوباره برخی افراد در باشگاه و تحرکاتی که او در پیرامونش دیده و البته احتمال تاثیراتی که مدیر جدید و کم تجربه خواهد پذیرفت وی را به این نتیجه رسانده که رفتن را به ماندن ترجیح دهد و حال باید دید سایپایی که با تفکرات مجید جلالی به تیمی قابل احترام و جوانگرا تبدیل شده بود برای فصل آتی با چه سیاستی به میدان خواهد آمد.

جریانی در مجموعه گروه خودرو سازی سایپا و باشگاه به دنبال تکرار اتفاقات شیرین سال ۸۶ و قهرمانی شان در لیگ برتر هستند و در این مسیر به این نتیجه رسیده اند با مجید جلالی و نگاه خاص او به فوتبال شاید نتوانند به این مهم برسند، موضوعی که سرمربی فعلی نارنجی پوشان نیز آن را درک کرده و ترجیح داده با حفط اعتبار و آبرویش خیلی محترمانه میدان را برایشان خالی کند.

در پایان باید گفت؛ فرایند کنار رفتن مجید جلالی از تیم فوتبال بزرگسالان سایپا کلید خورده و به طور حتم باشگاه سایپا در روزهای آتی آبستن اتفاقات و رخدادهای بیشتری در این خصوص خواهد بود.

منبع: مهر
انتهای پیام/م